Odpowiedź: Zrozumienie kart sfer w Słowiku

W grze Nightingale możesz poruszać się pomiędzy różnymi Krainami Wróżek, odkrywać tajemnice i przetrwać w każdy możliwy sposób, ale możesz także zmieniać świat za pomocą kart. Czym są te karty sfer w Nightingale?

Czym są karty sfer w Nightingale?

Znaczna część rozgrywki w Nightingale koncentruje się wokół eksploracji Krain Wróżek, czyli magicznych światów z unikalną florą i fauną. Aby zachować świeżość rozgrywki, studio wprowadziło karty Realm Cards, system łączący generowanie proceduralne z ręcznie robionymi projektami, aby odsłonić unikalne środowiska, stworzenia, interesujące miejsca i pozoryy cele.

Tam są Karty Królestw I Karty Pomniejszych Królestwprzy czym ten ostatni zmienia świat, w którym aktualnie grasz, gdy zostanie on aktywowany za pomocą Transformatory Realmic. Nie jest jednak jasne, jak rozległa będzie ta zmiana. Wiemy, że Karty Pomniejszego Królestwa aktywują magiczne właściwości, które zmieniają otaczający Cię krajobraz.

Karty, które do tej pory widzieliśmy, obejmują Pustynię, która być może, jak sama nazwa wskazuje, otwiera krainę opartą na pustyni. I chociaż nie mamy nazw pozostałych pokazanych kart, przedstawiają one mężczyznę z ułożonym w stos wozem, niedźwiedzia, księżyc i rodzaj wodnego smoka.

Jak korzystać z kart sfer w Nightingale

Dostęp do każdej krainy w grze wymaga karty sfery. Gdy już go aktywujesz, możesz przejść przez portal do nowego Królestwa Wróżek, gdzie znajdziesz magiczne składniki, potwory i interesujące miejsca do odkrycia. Eksplorując krainę, odblokujesz dodatkowe przepisy rzemieślnicze i unikalne karty krainy, dzięki którym będziesz mógł kontynuować swoje przygody i rozwijać się w drzewie technologii gry.

To powiedziawszy, studio ujawniło, że przy wyborze Królestwa i aktywowaniu portalu będziesz mieć ograniczoną liczbę kart Dziedziny do wyboru. Ale zagrasz kombinację kart na raz, jak rękę, a kombinacja określi ogólny wygląd i poziom zagrożenia w królestwie.

Niektórzy zmieniają świat, inni skupiają się na florze i faunie, a jeszcze inni zmieniają pogodę. Możesz znaleźć cichą, spokojną krainę, w której możesz założyć bazę i zadzwonić do domu, lub skończyć w stale narastającej walce z hordami dzikich stworzeń. To zależy!