Odpowiedź: Wyjaśnienie obsługi kontrolera Nightingale

Podobnie jak wielu z Was, od czasu do czasu lubię posiedzieć przy komputerze i całkowicie zignorować mysz i klawiaturę na rzecz kontrolera, ponieważ w niektórych grach jest to wygodniejsze. Czy Nightingale obsługuje kontrolery?

Czy możesz grać w Nightingale za pomocą kontrolera?

W dniu premiery pojawi się Nightingale częściowa obsługa kontrolera. W przypadku wielu gier to zwykle wystarcza. W tym przypadku wiele z różne menu i opcje nadal będą wymagały klawiatury i myszy zmienić, wraz z niektórymi monitami w grze. Nie jest jednak jasne, co dokładnie nadal wymaga myszy i klawiatury.

Jeśli regularnie używasz kontrolera do grania na komputerze PC, prawdopodobnie będziesz miał go obok myszy i klawiatury, aby móc z łatwością przełączać się między nimi. Być może będzie tak, jak w GTA Online, w którym używanie myszy i klawiatury do celowania oraz kontrolera do latania lub kierowania jest tym, co najlepsze z obu światów.

To powiedziawszy, Steam ogólnie świetnie radzi sobie ze wspieraniem wszystkich typów kontrolerów i dbaniem o to, aby jak najwięcej gier w jakiś sposób umożliwiało obsługę kontrolerów. Wygląda na to, że deweloper Inflexion Games udoskonali obsługę kontrolerów w miarę przejścia do fazy wczesnego dostępu.

Czego należy używać do gry w Nightingale?

To od Ciebie zależy, jakiej konfiguracji użyjesz do gry w Nightingale. Niektórzy wolą używać kontrolera niezależnie od gry, nawet na komputerze, a inni nigdy w życiu nie dotknęliby kontrolera. Spadam gdzieś pomiędzy. Zwykle zależy to od gry i w przypadku czegoś takiego jak Nightingale prawdopodobnie wybiorę mysz i klawiaturę przez cały mój czas w Fae Realms.

Jeśli chcesz przetestować sterowanie, polecam najpierw zagłębić się w grę dla jednego gracza, aby upewnić się, że wszystko poprawnie zmapujesz. Jeśli jesteś w grupie, zwłaszcza w nowej wersji z fantastycznym, otwartym światem do odkrycia, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostawią Cię w tyle!