Odpowiedź: Osiągnięcie nieskończonego bogactwa przed grą Yakuza: Like a Dragon – czy potrafisz grać jak smok?

Czasami możesz zagrać w kontynuację przed jej poprzedniczką, nie tracąc wiele, ale czy tak jest w przypadku Like a Dragon: Infinite Wealth? Oto, czego możesz się spodziewać, jeśli jeszcze nie grałeś w Yakuza: Like a Dragon.

Czy możesz grać jak smok: Nieskończone bogactwo, zanim zaczniesz grać w Yakuza: jak smok?

Można zagrać w Like a Dragon: Infinite Wealth przed grą w Yakuza: Like a Dragon, ponieważ wiele postaci i wątków fabularnych w Honolulu na Hawajach jest nowością w Infinite Wealth. Jednakże, znaczna część początku gry ma sens tylko wtedy, gdy znasz postacie i fabułę Yakuza: Like a Dragon. Niektóre główne zwroty akcji w Yakuza: Like a Dragon zostały zepsute na początku Like a Dragon: Infinite Wealth, ponieważ mają związek z podżegającymi incydentami.

Narracja jest integralną częścią serii Yakuza/Like a Dragon. Czasami nawet historie poboczne i minigry z Honolulu są kontynuacją tych z Yakuza: Like a Dragon i mogą nawet nawiązywać do niektórych starszych gier Yakuza. W takich przypadkach nie jest konieczne granie w starsze gry, ale stanowią one ciekawe odniesienia dla każdego, kto to zrobił.

Innymi słowy, jeśli nie jesteś aż tak zaangażowany w fabułę, możesz zagrać w Like a Dragon: Infinite Wealth przed Yakuza: Like a Dragon, ale gracze zainteresowani ciągłością historii, która jest bardzo ważna dla całej serii, z pewnością będzie chciał najpierw zagrać w Yakuza: Like a Dragon. Kolejną kwestią do rozważenia jest to, że rozgrywka w Like a Dragon: Infinite Wealth jest znacznie bardziej wyrafinowana w porównaniu do Yakuza: Like a Dragon. Jeśli zdarzy ci się najpierw zagrać w Infinite Wealth, a potem zechcesz wrócić i poznać historię z prequelu, zauważysz, że rozgrywka jest znacznie prostsza.

Like a Dragon: Infinite Wealth nie sprawdza, czy Yakuza: Like a Dragon zapisuje dane w twoim systemie, więc nie ma żadnych bonusów związanych z rozgrywką za wcześniejsze zagranie w prequel. Korzyści z grania w Yakuza: Like a Dragon polegają przede wszystkim na zaangażowaniu emocjonalnym, wynikającym z lepszego zrozumienia postaci i tego, czego doświadczyli w prequelu.

Niezależnie od tego, czy jest to Twoja pierwsza gra Yakuza/Like a Dragon, czy też jesteś doświadczonym fanem serii, podczas przemierzania Honolulu będziesz chciał mieć pod ręką mnóstwo gotówki (w grze).