Odpowiedź na pytanie, czy Diablo 4 jest dostępne w ramach Game Pass

Biorąc pod uwagę cały dramat związany z sytuacją Microsoft i Activision Blizzard, ludzie mieli duże oczekiwania co do tego, co naprawdę może się stać z tytułami Blizzarda po zakończeniu fuzji. Jedna z nich dotyczyła dostępności Diablo 4 w ramach Game Pass, o czym wcześniej nie myślano.

Czy Diablo IV będzie dostępne w ramach Game Pass? – odpowiedział

Diablo IV trafi do Game Passa 28 marca 2024 roku. Po miesiącach spekulacji i plotek na temat jej faktycznego losu, w grę wreszcie będzie można grać za pośrednictwem usługi gier Microsoft, co jest bezpośrednim skutkiem pomyślnego połączenia firm w październiku 2023 r.

Oficjalne ogłoszenie zostało ogłoszone podczas Xbox Podcast, a później zostało potwierdzone w mediach społecznościowych. Ponieważ gra zawiera elementy Crossplay, gracze będą mogli od razu połączyć siły z weteranami posiadającymi grę na różnych platformach i rozpocząć swoją podróż w Sanktuarium. Nowy sezon rozpocznie się mniej więcej dwa tygodnie później, więc nowicjusze równie dobrze mogą poczekać nieco dłużej, zanim wskoczą do gry.

Poprzednia deklaracja z Roda Fergussonanadzorca franczyzy Diablo, potwierdził, że wcześniej nie było planów wprowadzenia tytułu do Game Pass, ale powstał prawie cały rok przed oficjalnym ogłoszeniem. Rynek znacznie się zmienił od tego czasu i wygląda na to, że Blizzard realizuje na pokładzie kilka nowych planów.

Zaprzecza temu starszy post na blogu firmy Microsoft z września 2022 r., w którym stwierdzono zamiary wdrożenia niektórych gier Activision Blizzard do usług. Dokładny cytat brzmiał:

Zamierzamy udostępnić w ramach Game Pass uwielbianą bibliotekę gier Activision Blizzard – w tym Overwatch, Diablo i Call of Duty – oraz rozwijać te społeczności graczy.

Chociaż tych innych gier wciąż nie ma w ofercie Game Pass, może to być tylko kwestia czasu, zanim w końcu zdecydują się na powolne wprowadzanie większej liczby tytułów, a Diablo zostanie wybrane do przetestowania tych nowych wód.