Odpowiedź: Czy w Nightingale można grać na platformie Steam?

Nie ma nic lepszego niż siedzenie na kanapie, trzy metry od komputera i uruchamianie Steam Deck – komputera przenośnego – aby grać w swoje ulubione gry na słabszym systemie, ale w wygodniejszym miejscu. Jeśli też chcesz usiąść wygodnie, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, czy możesz grać w Nightingale na Steam Deck!

Czy Nightingale obsługuje platformę Steam po uruchomieniu?

Jest to jedna z funkcji, którą deweloper Inflexion Games niedawno omówił, publikując często zadawane pytania na temat wczesnego dostępu. Jeśli chodzi o obsługę Steam Deck, studio oświadczyło, że pracuje nad kompatybilnością i ma nadzieję udostępnić aktualizację przed premierą gry we wczesnym dostępie, ale może ona nastąpić wkrótce potem. W związku z tym jest mało prawdopodobne, że Nightingale będzie w pełni obsługiwać Steam Deck w chwili premiery, ponieważ gra oferuje jedynie częściową kompatybilność z kontrolerem, ale może się to zdarzyć w przyszłości.

Co więcej, Nightingale wymaga stałego połączenia z Internetem, aby móc grać. Pomimo tego, że oferuje tryb dla pojedynczego gracza, jest to trwały świat oparty na połączonych Krainach, co oznacza pozostawanie w kontakcie z serwerami gry. Masz możliwość otwarcia swojego królestwa na drużynę za pomocą przełącznika… lub wybierając odpowiednie ustawienie w menu.

Wiele osób gra na Steam Deck w drodze do pracy, w pracy lub dlatego, że niedawno wyjechali w podróż i nie będą mieli połączenia z Internetem podczas wakacji. Niestety, ci ludzie nie będą mogli grać w Nightingale bez Wi-Fi.

Jeśli chodzi o wartość, Nightingale oferuje rozbudowane funkcje ułatwień dostępu, w tym tryb arachnofobii i możliwość wyłączenia rozmycia ruchu. Możesz nawet zdjąć ruch głowy podczas poruszania się w widoku z kamery pierwszo- lub trzecioosobowej. Istnieje wiele fantastycznych funkcji, które sprawiają, że warto grać w tę grę na komputerze PC, nawet jeśli oznacza to rezygnację z talii Steam na krótki czas, podczas gdy zespół pracuje nad optymalizacją gry na urządzeniach przenośnych.