Odpowiedź: Czy Final Fantasy 7 Rebirth zostało wydane na PC? – odpowiedział

Każdy SOLDIER i jego Czerwony XIII nie mogą się doczekać gry Final Fantasy 7 Rebirth, nadchodzącej kontynuacji Final Fantasy 7 Remake, która ukaże się 29 kwietnia 2024 roku. Jednak w związku z tym, że premiera została obecnie potwierdzona tylko na PlayStation 5, czy zobaczymy FF7 Rebirth na komputerze też?

Czy FFVII Rebirth zostanie wydane na PC?

W momencie pisania tego artykułu, Final Fantasy 7 Rebirth nie ma ustalonej daty premiery na PC. Gra ukaże się wyłącznie na PlayStation 5. Różni się to od swojego poprzednika, Final Fantasy 7 Remake, który ukazał się na PlayStation 4, a później na PlayStation 5 jako Final Fantasy 7 Remake Intergrade. Prawdę mówiąc, jest mało prawdopodobne, aby PlayStation 4 uchwyciła włosy Sephirotha w całej okazałości, co oznacza, że ​​fani muszą dokonać aktualizacji, jeśli chcą głębiej zagłębić się w jego historię.

Z drugiej strony jest prawdopodobne, że w przyszłości gracze pecetowi będą mogli w końcu zagrać w FF7 Rebirth. Nic nie zostało jeszcze potwierdzone, ale remake Final Fantasy 7 rzeczywiście trafił na komputery PC ponad półtora roku po premierze gry. W tej samej ulepszonej wersji Final Fantasy VII Remake Intergrade. Wydaje się zatem prawdopodobne, że gdyby planowano jakiekolwiek DLC, wydanie na PC przebiegałoby według podobnego schematu, wstrzymując się do czasu premiery DLC. Ale to dopiero początek i to tylko spekulacje oparte na wydaniu Final Fantasy VII Remake.

Jeśli więc masz konsolę PS5 i nie chcesz czekać, najlepiej będzie zagrać w nią na konsoli w dniu premiery lub teraz, korzystając z wersji demonstracyjnej. Jeśli jednak wolisz poczekać lub nie posiadasz konsoli, prawdopodobnie w końcu będziesz mógł zagrać w nią na komputerze PC, choć może nie w najbliższej przyszłości.