Odkrywanie różnych zastosowań Nobletalk w Baldur’s Gate 3

Istnieją działka grzybów w Podmroku. Ale jeśli chodzi o wiedzę, jedna króluje. Królewski Szlachcic. I, nie wiesz, ma sporo unikalnych interakcji. Oto wszystkie unikalne interakcje ze Szlachetną Łodygą w grze Baldur’s Gate 3.

Czym jest Noblestalk w Baldur’s Gate 3

Szlachetna Łodyga” jest rzadkością grzyb znaleziony podczas zadania w Podmroku. Jednak odzyskanie go może być trudne, ponieważ w pobliżu znajdują się materiały wybuchowe, które mogą zniszczyć grzyba.

Grzyb ma wyjątkowe właściwości lecznicze i może przywrócić wspomnienia. Dark Urge i Shadowheart to tylko niektóre z postaci, które mogą go użyć, aby przypomnieć sobie swoją przeszłość. W walce może zostać użyty jako jednorazowy przedmiot do całkowitego wyleczenia postaci. Jednak używanie go do takich celów byłoby marnotrawstwem, ponieważ ma bardziej znaczący wpływ na historię.

To jest niepewny, czy Szlachetna Łodyga może uleczyć ranę Cienistego Serca, ale jeśli tak się stanie, stanie się obowiązkowym przedmiotem podczas każdej rozgrywki w BG3. Nawet jeśli zdecydujesz się zagrać złą postacią, nie możesz pozwolić Sharowi zażądać, aby Shadowheart z tobą zerwał.

Na dłuższą metę Shar prawdopodobnie usunie wszystkie wspomnienia o Tobie i może nawet poprosić ją o zabicie Cię. Wtrącanie się Shar w twoją imprezę czyni ją ciężarem. Gdyby trzymała się z dala od twojej drużyny i skupiła się na swoich złych interesach, być może byłbyś skłonny sprzymierzyć się z nią i wspierać jej cele. Jednak jej obecne działania czynią ją niepożądanym dodatkiem do twojej drużyny.

Wszystkie zastosowania Szlachetnej Łodygi w Baldur’s Gate 3

Chociaż wiele grzybów w Podmroku ma bardzo negatywny wpływ na ciebie i twoich towarzyszy, niektóre są całkiem przydatne. W szczególności Noblestalk oferuje coś wyjątkowego zdolność przywracania utraconych wspomnień.

Jak znaleźć Szlachetną Łodygę w Baldur’s Gate 3

Jest tylko jeden dziki Noblestalk w grze. Znajduje się w pobliżu Baelen w Podmroku, na północno-zachodniej ścianie jaskini Bibberbang.

Przypadkowa detonacja Bibberbang zniszczy grzyb. Najlepszym sposobem na zdobycie Szlachetnej Łodygi jest zatem użycie zaklęcia podobnego do Ręka Maga, Drzwi wymiaroweLub Mglisty krok żeby się do tego dostać. Innym udało się skorzystać z półek skalnych po lewej stronie i podskakiwać coraz bliżej, zanim w końcu złapali się łodygi.

Czy wiesz, że Baelen jest otoczony przez najgorsze możliwe grzyby? Możesz go uratować!

Wszystkie zastosowania Szlachetnej Łodygi w Baldur’s Gate 3

W zależności od twojej rozgrywki, mogłeś się zetknąć trzech cierpiących na amnezję możesz używać Noblestalk.

Jeśli po prostu zjesz Szlachetną Łodygę, tak się stanie uleczyć cię dla trochę zdrowia. Jest także dobry na leczenie wszelkich dolegliwości. Ale niektóre postacie uzyskują wyjątkowe interakcje.

 • Derrythapołożony w kolonii Myconoid
 • Serce Cieniaktóra straciła pamięć z powodu Sharr
 • The Mroczne Popęd Taw
 • Baelenmąż Derryth, po uratowaniu z Bibberbang.
szlachetna łodyga

Komu dać Szlachetną Łodygę w Baldur’s Gate 3? – odpowiedział

Z praktycznego punktu widzenia odpowiedź jest jasna. Dając Kościany Płaszcz Derrytha Szlachetna Łodyga, upewnisz się, że będzie mogła otworzyć swój sklep w Dolnym Mieście w Akcie 3.

Będzie także sprzedawać w tym sklepie jeszcze trzy Noblestalk. Oznacza to, że będziesz miał dość, aby spróbować każdego z trzech osób cierpiących na amnezję, jeśli tak zdecydujesz. Jedynym minusem jest to, że wiele wątków fabularnych, które ujawniają te powracające wspomnienia, może pojawić się za późno, aby mieć jakikolwiek realny wpływ lub tajemniczość. Jeśli więc dasz go Derryth, pamiętaj, aby jak najszybciej udać się do jej sklepu w Dolnym Mieście.

Dla graczy nie grających w Dark Urge, oddanie Szlachetnej Łodygi Serce Cienia to kolejna najlepsza opcja.

Niektórzy ludzie mieli trudności z nakłonieniem Cienistego Serca do zjedzenia grzyba. Aby wyświetlić ten monit, musisz przechodzić przez jej ścieżkę konwersacji, aż ujawni wszystkie swoje istotne sekrety. Jej lojalność wobec Shar, fakt, że jej wspomnienia zostały usunięte i jej własne zamieszanie wokół Tajemniczej Rany Sharran. Gdy już to zrobisz, porozmawiaj z nią normalnie, mając w ekwipunku Łodygę Nobla. Będziesz musiał wykonać rzut obronny za pomocą 12 metod perswazji lub zastraszenia.

Jeśli oddasz Szlachetną Łodygę Shadowheartowi, zrób to zanim pójdziesz do Domu Smutku w Dolnym Mieście, ponieważ zapewni to Shadowheart wyjątkowy dialog i ujawni jej wspomnienia o chłopcu, którego kiedyś znała. Będziesz jednak musiał wykonać rzut obronny na perswazję lub zastraszenie, aby przełamała niechęć do grzybów.

Wreszcie, gracze Dark Urge są nalegał używać go na sobie. Prawdopodobnie nie będziesz zaskoczony tym, jakie wspomnienia powrócą, ale z pewnością maluje wnętrznościobraz. I to jest połowa frajdy z grania w Dark Urge.

Jeśli grasz w Dark Urge, koniecznie dowiedz się, jak odblokować formę Slayera w BG3.

Wreszcie jest Baelen. Przekazanie go Baelenowi jest raczej inwestycją długoterminową. Wróci do swoich okropnych zwyczajów, ale Derrytha znajdziesz w Dolnym Mieście… samego. W końcu zdobyła się na odwagę i go zostawiła. Ta opcja pozwoli ci także powiedzieć kotowi z Dolnego Miasta, Myshce, że Derryth jest jego matką. Potem zamieszka z nią. Co jest miłym zakończeniem dla nich obojga.

Exploit w grze umożliwiający wielokrotne użycie Nobletalk w Baldur’s Gate 3

Jeśli jesteś załamany faktem, że nie możesz przekazać Szlachetnej Łodygi Durge’owi lub Cienistemu Sercu, wydaje się, że istnieje exploit, który pozwoli ci użyć Nobletalk przynajmniej dwa razy. Aby wypróbować to samodzielnie, wykonaj następujące czynności:

 1. Umieść Szlachetną Łodygę w torbie, woreczku lub pojemniku w swoim ekwipunku.
 2. Porozmawiaj z Derrythem Bonecloakiem. Wybierz taką opcję nie jest „Pokaż jej Szlachetną Łodygę”.
 3. Porozmawiaj z Shadowheart lub użyj na sobie Szlachetnej Łodygi jako Dark Urge.
 4. Przekonaj Shadowhearta do zjedzenia Szlachetnej Łodygi.
 5. Przełącz się na postać, która nie uczestniczy w rozmowie.
 6. Otwórz ekwipunek swojego zespołu. To jest klawisz Tab na komputerze.
 7. Sprawdź pojemnik ze Szlachetną Łodygą w środku, aby upewnić się, że nadal tam jest.
 8. Następnie przenieś pojemnik ze Szlachetną Łodygą do nowej postaci. Taki, który nie rozmawia z Derrythem.
 9. Po rozmowie z Shadowheartem przenieś go z powrotem do osoby, która ma porozmawiać z Derrythem.
 10. W rozmowie z Derrythem wybierz „Pokaż jej szlachetną łodygę”.

Powinno to pozwolić ci na dwukrotne użycie Szlachetnej Łodygi. Na papierze jest to trochę zawiłe, ale ostatecznym celem jest przeprowadzenie dwóch rozmów jednocześnie i w połowie oszukanie gry, aby pomyślała, że ​​użyłeś Nobletalk. Powodzenia i pamiętaj, aby zapisać, zanim spróbujesz!