Nowe Halo pojawiło się w sieci i wygląda na to, że trafi na PlayStation 5

Następna gra Halo może być pierwszą grą z serii, która pojawi się na PlayStation 5, jak sugeruje nowa oferta pracy dla 343 Industries.

Jednak najwyraźniej najbardziej zasmucający jest pomysł, że seria Halo pojawi się również na platformach PlayStation. Microsoft nie potwierdził jeszcze wydań wieloplatformowych, chociaż szef Xbox, Phil Spencer, drażnił fanów, że dowiedzą się więcej w najbliższej przyszłości.

Teraz fani Xbox i Halo zwracają uwagę na nową ofertę pracy dla 343 Industries, która praktycznie potwierdza, że ​​przyszłe gry będą wydawane na większej liczbie systemów niż Xbox Series X/S i PC.

Praca wymienianie kolejno dotyczy roli głównego projektanta systemów gier w grze Halo, która będzie dostępna „dla wszystkich graczy, na wszystkich platformach”. Ponownie plany Xbox dotyczące wydawania swoich gier na inne platformy nie zostały potwierdzone przez Microsoft, ale lista ofert pracy mówiąca „wszyscy gracze” i „wszystkie platformy” dość jasno pokazuje, jaka będzie przyszłość Halo.

Krążą także pogłoski, że Xbox planuje udostępnić swoją usługę subskrypcji Xbox Game Pass na wszystkich platformach, co jest albo dobre, albo złe, w zależności od punktu widzenia.

Więcej dowiemy się w przyszłości, kiedy Microsoft odniesie się do tych plotek, chociaż jeśli nawet Halo będzie brane pod uwagę w przypadku wydań wieloplatformowych, wydaje się całkiem jasne, że Xbox ma już dość ekskluzywnych wydań, na dobre i na złe.