Nowa konsola PlayStation najwyraźniej pojawia się w sieci

Kiedy już skończyłem wmawiać sobie, że nie potrzebuję w życiu kolejnej konsoli, w Internecie pojawiły się pogłoski o nowej konsoli PlayStation, które całkowicie podważyły ​​​​moje rozumowanie.

Po okropnej wiadomości, że serwery dostępne wyłącznie na PlayStation zostały trwale wyłączone, wiadomość o pracach nad nowym sprzętem z pewnością złagodzi ten cios. Co więcej, nowa konsola będzie podobno kompatybilna z obydwoma PS4 I Tytuły na PS5.

W tej chwili konsola ta jest podobno na wczesnym etapie rozwoju, co oznacza, że ​​w najbliższym czasie nie zobaczymy jej na rynku. Zakładając, że pogłoski dotyczące tego kawałka technologii są rzeczywiście prawdziwe. Pomimo ekscytacji większą liczbą sposobów grania, to nie Sony ogłosiło to nowe urządzenie, ale YouTuber’s Law Moore’s Dead.

Nie chcę rzucać oszczerstw na temat legalności źródeł Toma, czyli „Prawo Moore’a jest martwe”, ale można śmiało powiedzieć, że spekulacje podsycają wiele kwestii omawianych w całym jego filmie. Jednakże w miarę jak Sony przygotowuje się do wyjścia na PlayStation 6, jak zasugerował Hideo Kojima, można założyć, że takie nowe urządzenie będzie częścią rodziny PS6.

Zgadza się, ta nowa „konsola” nie będzie samą PS6, ale przenośnym odpowiednikiem napędzanym przez AMD – PS Vita 2, jeśli wolisz. PlayStation nie radziło sobie tak dobrze, jak jej konkurenci, jeśli chodzi o rynek urządzeń przenośnych, można jednak śmiało powiedzieć, że rynek zmienił się radykalnie od czasu premiery Steam Deck, który miał rywalizować z przewagą Nintendo nad tym segmentem branży. Od tego czasu pojawiły się niezliczone konsole przenośne, zwiększając popyt na wysokiej jakości gry portalowe.„Jako posiadacz konsoli PSP bardzo chciałbym mieć Vitę 2. Również AMD lowkey prawdopodobnie rozwiąże z tego powodu problem poboru mocy przez urządzenia mobilne” – powiedział jeden z graczy słysząc tę ​​wiadomość, co jeszcze bardziej wzmocniło tę koncepcję że palmtop Sony jest poszukiwany.

Niemniej jednak pytanie, czy taki ruch jest w ich sterówce, biorąc pod uwagę oczywisty fakt, że PlayStation tak naprawdę nie potrzebuje wersji przenośnej, aby zdominować konkurencję.