Najpiękniejsza gra na PlayStation 5 wreszcie trafia na Steam

Jedna z najpiękniejszych gier wszechczasów pojawi się na Steamie. Do tej pory była to gra dostępna wyłącznie na PlayStation 5, a gracze na PC błagali o jej wydanie. Cóż, nie martw się więcej, to nadchodzi. Horyzont Zakazany Zachód ukaże się na Steamie 21 marca i będzie można w nią grać z odblokowaną liczbą klatek na sekundę oraz skalowaniem do DLSS 3.

Minęło dużo czasu. Horyzont Zakazany Zachód została wydana na PlayStation 5 dwa lata temu i od tego czasu gracze na PC bardzo głośno opowiadali się za tym, aby gra podążała śladem swojej poprzedniczki i trafiła na Steam.

Gra pojawi się z jedynym pakietem DLC, Płonące Brzegio którym nasza Kate powiedziała: „W sumie Horizon Forbidden West: Płonące brzegi to gra obowiązkowa. To nie jest po prostu „więcej tego samego”. To prawdziwe uniesienie wszystkiego, co uczyniło Forbidden West tak wspaniałym, na tle najlepszej jak dotąd historii serii”.

Ta wersja Horyzont Zakazany Zachód zaoferuje coś więcej niż tylko dodatkowe ramki; gracze mogą spodziewać się wielu błyszczących opcji zarówno ze strony Nvidii, jak i AMD, dzięki którym gra będzie wyglądać jeszcze ładniej; dostępna będzie także obsługa ultraszerokokątnych monitorów i kontrolerów DualSense, zapewniając graczom PC wspaniałe wrażenia dotykowe.

Nie wiadomo jeszcze, czy gra będzie działać na przenośnych komputerach PC, takich jak Steam Deck, ale sama możliwość grania w ten sposób jest mile widziana. Z jednej strony cieszę się z wielu zrzutów ekranu, które z pewnością otrzymamy, gdy ktoś korzystający z 4090 podkręci go do 11 i otrzymamy wspaniałe widoki. Wyobraź sobie ten świat działający na bestii, to będzie coś pięknego.