Najlepsze wczesne materiały rolnicze w Palworld

Jeśli chcesz dostać się do Palworld, wiedz, że materiały są niezwykle ważne, ponieważ będą potrzebne do odblokowania kilku przydatnych rzeczy. Zapoznaj się z tym przewodnikiem, który pomoże Ci zacząć prawidłowo.

Jakie materiały uprawiać na początku w Palworld?

Większość materiałów, które omówimy na tej liście, to najbardziej podstawowe, ale kluczowe materiały dotyczące każdej gry survivalowej. Palworld ma ogromną liczbę przedmiotów, które gracz może śledzić. Ale są takie, które są ważniejsze od innych. Właśnie w tym miejscu przyda się ten poradnik, szczególnie początkującemu graczowi. Zgromadź jak najwięcej tych zasobów we wczesnych godzinach gry, a to się opłaci na dłuższą metę.

Drewno

Podobnie jak w większości gier survivalowych, drewno jest jednym z zasobów wykorzystywanych w prawie każdym przepisie rzemieślniczym. Podobnie w Palword będziesz potrzebował drewna, aby zbudować swój pierwszy dom na początku gry. Jest rozrzucony po mapie, od której zaczynasz, w postaci patyków lub drzew. To całkiem przydatny zasób, więc staraj się rąbać i przechowywać jak najwięcej drewna.

Kamień

Słyszałeś kiedyś o wyrażeniu „Sticks 'n Stones”? Tak daleko sięga przeszłość Wood and Stone. Kamienie są tak samo przydatne jak drewno w Palworld. Zasób ten jest niezbędny do wytworzenia kilku struktur i przedmiotów. Można go zdobyć wydobywając skały. Podobnie jak drewno, są one również dostępne w dużych ilościach na początku gry.

Czerwone jagody

Na początku gry Twoja postać będzie co kilka minut odczuwać głód i będziesz potrzebować czegoś, aby pozbyć się tego głodu. Właśnie tam z pomocą przychodzą Czerwone Jagody. Czerwone Jagody można zdobyć z krzaków niemal wszędzie na biomie wyspy i można je jeść dokładnie w takiej postaci, w jakiej są, bez konieczności gotowania.

Możesz także zbudować Plantację Jagód w swojej bazie i uprawiać Czerwone Jagody dla siebie i swoich znajomych. Twoi znajomi automatycznie zbiorą jagody i ułożą je w pojemniku na paszę, skąd będą mogli samodzielnie jeść jagody.

Fragmenty paldu

Palworld jest pełen różnorodnych Palsów do wyboru. Do ich przechwycenia potrzebne będą Fragmenty Paldium. Jest to materiał używany głównie do tworzenia niebieskich kryształowych obiektów, zwanych Pal Spheres, używanych do łapania kumpli. Ale nie tylko to, istnieje ogromna liczba struktur, które wymagają ich również do tworzenia.

Błonnik

Błonnik jest wiążącym zasobem w Palworld. Możesz je zdobyć oprócz drewna, ścinając drzewa. Ale będziesz musiał stworzyć lepszy topór. Możesz do tego użyć kamienia. Im lepszy topór, tym więcej zasobów możesz zebrać. Dzięki Fibre możesz sprawić, że Twoje łuki będą bardziej zabójcze, a łóżka przytulniejsze.

Wełna

Znaczna liczba Palsów w świecie Palworld upuszcza wełnę po pokonaniu. Wełnę można wykorzystać do wytworzenia tkaniny, kolejnego z najważniejszych surowców, a także kilku innych przepisów, takich jak siodła i łóżka. Możesz także przypisać: a Lamball, Cremis lub Melpaca na ranczo, co znacznie zwiększy jego produkcję.

Ta lista materiałów poprowadzi Cię przez wczesne etapy gry i pomoże ci w wyborze przedmiotów, które musisz wytworzyć, aby podnieść swój podstawowy poziom.