„Mroczne widmo” powraca do kin z okazji 25. rocznicy

Trudno pojąć, że minęło już 25 lat Gwiezdne Wojny: Część I – Mroczne widmo został wydany po raz pierwszy. Pamiętam, jak Jar Jar Binks po raz pierwszy wszedł w tę kupę łajna, jakby to było wczoraj.

Widmowe zagrożenie zapewniła nam zupełnie nowe spojrzenie na niesławnego Dartha Vadera, przedstawiając pierwszy rozdział podróży Anakina od Padawana do Lorda Sithów. Został wydany i spotkał się z mieszanymi recenzjami krytyków, podobnie jak cała trylogia prequel. Jednak to ci z nas, którzy oglądali te filmy jako dzieci, teraz, jako dorośli, dają jasno do zrozumienia, że ​​ta trylogia jest ulubioną częścią serii. Od epickiego pojedynku Qui-Gona i Obi-Wana Kenobiego z Darthem Maulem po wyścig kapsuł Sebulby i Anakina, Widmowe zagrożenie jest pełen scen, które od tego czasu osiągnęły status legendy w ramach serii.

Film po raz pierwszy trafił do kin w maju 1999 roku, co oznacza, że ​​tak, w maju 2024 roku przypada 25. rocznica powstania filmu. Aby uczcić tę okazję, Widmowe zagrożenie wraca do kin. Nie udało Ci się zobaczyć tej perełki na dużym ekranie za pierwszym razem? Teraz masz szansę to zmienić. Film powróci do kin od 3 maja. Wszyscy wiemy, że 4 maja to Dzień Gwiezdnych Wojen – niech czwarty będzie z tobą – więc masz już uporządkowane plany tematyczne.

Zbiegając się z tą wiadomością, artysta Matt Ferguson stworzył nowy, wspaniały plakat do filmu, który, jak przypuszczam, niektórzy z Was będą chcieli umieścić na swoich ścianach lub w kolekcjach Gwiezdnych Wojen. Pomimo mieszanego odbioru, Widmowe zagrożenie to 47. najbardziej dochodowy film wszechczasów – choć biorąc pod uwagę, że jego cena wynosi zaledwie około 1 miliona dolarów mniej Znalezienie DoryWyczuwam, że to ponowne wydanie może podbić w kilku miejscach.

To nie jedyna dobroć z Gwiezdnych Wojen, która pojawi się w tym roku. Gwiezdne Wojny: Akolita będzie miał premierę latem tego roku w Disney Plus. Akcja rozgrywa się 50 lat wcześniej Widmowe zagrożenieSeria kryminalno-thrillerowa będzie opowiadać o byłej Jedi Padwan i jej niegdyś Mistrzu, którzy zostają powołani do zbadania serii złowrogich zbrodni. W rolach głównych Amandla Stenberg, Carrie-Anne Moss, Lee Jung-jae i Dafne Keen. No dalej.