Mapa GTA 6 jeszcze większa i bardziej ambitna, niż sobie wyobrażaliśmy w nowym wycieku

Bez wątpienia seria Grand Theft Auto studia Rockstar Games to jedna z największych pozycji we wszystkich formach rozrywki, a fani z niecierpliwością czekają na premierę GTA VI.

Pomimo tego, że to wiem Grand Theft Auto VI jest w drodze, wciąż niewiele wiemy o tytule. Fabuła skupi się wokół byłych skazańców Jasona i Lucii, duetu inspirowanego niesławnymi przestępcami Bonnie i Clyde’em. My też to wiemy GTA VI zabierze nas z powrotem do inspirowanego Miami Vice City, siedziby popularnej gry GTA z 2002 roku. Biorąc to pod uwagę, poprzednie plotki również głosiły, że GTA VI będzie miał największą mapę w serii i może nawet wyprowadzić nas poza Amerykę Środkową.

Według niedawnego Reddita posttwierdzi rzekomy twórca PlayStation GTA VI mógłby zaimplementować niektóre funkcje z Red Dead Redemption 2 a także jest ogromny pod względem rozmiaru mapy i mechaniki rozgrywki.

Twierdzi się, że GTA VI mapa będzie ewoluować z biegiem czasu. Cokolwiek to dokładnie oznacza, ma charakter spekulacyjny. Może to oznaczać dynamiczną pogodę lub dodanie nowych obszarów w późniejszym terminie. Nie wspomniano także, czy ewoluująca mapa ma związek z kampanią dla pojedynczego gracza, czy też GTA Online. Z przecieku wynika jednak, że nie ma planów wydania DLC dla pojedynczego gracza.

Co więcej, tak się mówi GTA VI będzie zawierał mechanikę zwaną „Eagle Eye”, która jest podobna do „Dead Eye” z serii Red Dead Redemption, która pozwoli graczowi namierzać przedmioty i prawdopodobnie kończyny. Twierdzi się również, że GTA VI będzie zawierało największą liczbę minigier, jakie kiedykolwiek widziano w serii Grand Theft Auto, w tym nową grę wędkarską.

Po raz kolejny czerpiąc inspirację z serii Red Dead Redemption, zamiast oferować legendarny system śledzenia zwierząt, GTA VI podobno zrobi coś bardzo podobnego z luksusowymi pojazdami, które można odkryć w grze, każdy z unikalnymi modyfikacjami. Podobne funkcje występowały w poprzednich grach GTA, ale wygląda na to, że w nadchodzącym tytule położą na to większy nacisk. Gracze będą mieli także menu interakcji z NPCami, oferujące różne możliwości wyboru i ścieżki historii. NPC, w tym policjanci, zapamiętają Cię i będą odpowiednio postępować w zależności od Twoich działań w grze.

Co ciekawe (i niepokojące), z przecieków wynika, że ​​w pewnym momencie Rockstar Games rozważało wprowadzenie do gry prawdziwej formy kryptowaluty i NFT. Najwyraźniej plany te zostały na szczęście porzucone. Oczywiście wszystkie powyższe pogłoski należy traktować z dużą szczyptą soli, dopóki nie zostanie udowodnione, że jest inaczej.

Nie ogłoszono żadnej konkretnej daty premiery Grand Theft Auto VI, ale ukaże się w 2025 roku na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. W tej chwili nie ogłoszono jeszcze premiery na PC.