Mafia 5 jest już w fazie rozwoju wraz z Mafią 4

Odkryliśmy to w październiku 2023 roku Mafia 4 była w trakcie prac, a jej twórcy wykorzystali silnik Unreal Engine do stworzenia kultowych obrazów. Jednak to nie tylko Mafia 4 ale nad tym pracujemy Mafia 5 również.

Wiemy, że ta wiadomość również nas zaskoczyła. Ale według licznych źródeł, Mafia 5 jest prawdziwy i jest rozwijany wraz z nim Mafia 4co wydaje się zaskakujące, biorąc pod uwagę, że jeszcze nie widzieliśmy Mafia 4 przyczepa.

O ile wiemy, że warto zachować ostrożność, słysząc takie wieści, jest to trudne, gdy widzisz oznaki wskazujące, że Hangar 13 poszukuje nowych producentów wykonawczych do pracy nad nieujawnionym tytułem. Chociaż może to nie mieć nic wspólnego z serią Mafia, trudno nie połączyć tych kropek.

Wielu fanów jest o tym przekonanych. „Tworzenie wielu sequeli w tym samym czasie jest powszechną praktyką w tworzeniu gier, Activision w przypadku COD, Ubisoft w przypadku Assassin’s Creed i EA w przypadku FIFA” wyjaśnione jeden gracz.

„A jeśli powiesz, że w Hangarze 13 nie ma wystarczającej liczby ludzi, aby zrealizować przedsięwzięcie tak duże, jak dwie gry Mafia na raz, oznacza to, że przez ostatnie dwa lata firma prowadziła poważną akcję rekrutacyjną (…) Oznacza to po prostu, że Take Two jest teraz w pełni zainwestowane w franczyzę Mafia, zajęło to prawie dwadzieścia lat. Czasami dobra rzecz jest po prostu dobrą rzeczą.”

Oczywiście zwolnienia w branży gier są obecnie powszechne, co oznacza, że ​​prace rozwojowe, jeśli się rozpoczną, mogą równie szybko zostać wstrzymane. Niemniej jednak wydaje się, że w przyszłości otrzymamy sporo nowej zawartości mafijnej od 2K Games.

W końcu Hangar 13 nie jest znany z niczego innego – nie jesteśmy pewni, czy stworzył coś innego – dlatego pomysł, że nagle zmienił swój wzór zachowania, wydaje się nam podejrzany. Oczywiście, niezależnie od tego, czy tak jest naprawdę Mafia 5 w fazie rozwoju, czy nie, minie dużo czasu, zanim zobaczymy go na rynku.