Kontynuacja Assassin’s Creed Black Flag spotkała się ze stonowaną reakcją fanów

Oficjalny Assassin’s Creed IV: Czarna flaga sequel nie przyciąga inwestorów, dlatego Ubisoft musi stworzyć rzeczywistą kontynuację.

Chociaż od jakiegoś czasu krążą pogłoski o remasterze, remake’u i kontynuacji, Ubisoft jeszcze oficjalnie nie kontynuuje historii Edwarda w innej grze, ku wielkiemu przerażeniu fanów, zwłaszcza gdy zabójcom takim jak Ezio przygotowano wiele gier poświęconych im.

Istnieje jednak swego rodzaju sequel, komiks internetowy zatytułowany Assassin’s Creed Black Flag: Zapomniana Świątyniaktóry zabiera Edwarda z misją do Chin po wydarzeniach z gry.

Niestety nie zrobiło to wrażenia na większości ani na czytelnikach, a przynajmniej spotkało się z stonowaną reakcją.

W poście na Reddicie jeden czytelnik powiedział „Wszystko jest w porządku, nie widzę żadnej ewolucji u Edwarda (teraz jest ojcem i ma już rozwiniętą rodzinę). i też nie zwraca to mojej uwagi, bo nie wydarzyło się jeszcze nic ważnego. ale jedną wadą jest to, że Edward nadal ubiera się jak piracki zabójca, a teraz, gdy jest mistrzem zabójców w pewnym sensie mentorem, spodziewałem się bardziej dojrzałego wyglądu.

Inny powiedział: „Nie przeczytałem wszystkiego, ale z tego, co do tej pory widziałem, uważam, że ta historia (zarówno część historyczna, jak i współczesna) jest raczej dziwna i niezgodna z ustaloną wiedzą”.

W końcu jeden powiedział: „Straciłem zainteresowanie jedną z pierwszych scen, w której ktoś nazywa Edwarda „ kretynem ”. To ma być fikcja historyczna z XVIII wieku i z jakiegoś powodu używa się amerykańskiego slangu XX wieku”

Pewnego dnia Edward otrzyma kontynuację, na którą zasługuje, a kiedy to zrobi, może być po prostu najlepszą grą Assassin’s Creed wszechczasów.