Kontrowersyjna darmowa gra na PlayStation przekroczyła milion pobrań

Poniższy artykuł zawiera odniesienia do samobójstwa, które dla niektórych czytelników mogą być niepokojące.

Konami budzi kontrowersje Silent Hill: Krótka wiadomość oficjalnie przekroczył 1 000 000 pobrań, mimo że zawiera treści dzielące i denerwujące.

Jak zgłoszone przez IGN, Konami ogłosiło to na Twitterze japońskiego Silent Hill Krótka wiadomość od czasu upuszczenia cienia podczas zeszłotygodniowego State of Play osiągnięto ponad 1 000 000 pobrań. Po ogłoszeniu wielu fanów z entuzjazmem udało się do PlayStation Store, aby pobrać grę i zagłębić się w nią. Po załadowaniu wszyscy zostaliby poinformowani o „silnych motywach samobójczych” zawartych w całym tekście i to właśnie podejście do tych tematów szybko spowodowało, że rozwinął się niesmak.

Choć programiści mieli nadzieję uwydatnić problemy, z jakimi borykają się młodzi ludzie dorastający w dzisiejszym nasyconym technologią świecie, niektórzy krytykowali sposób, w jaki podchodzi się do samobójstwa, jako zbyt romantyczny, a jednocześnie zbyt mocno opierający się na nastoletnich stereotypach i samobójstwie jako katalizatorze narracyjnym, a nie problem, który należy zbadać z uwzględnieniem niuansów i wrażliwości.

W chwili pisania tego tekstu publikacja uzyskała w serwisie Metacritic zaledwie 53 punkty, a zdecydowana większość krytyki spotkała się z surowym podejściem do takich tematów.