Klon Palworld pojawia się w Internecie i jest tak samo wątpliwy, jak można się spodziewać

After twierdzi, że to najnowsza gra o poskramianiu potworów Palworld zbyt dokładnie skopiował Pokémona, wygląda na to, że zaczyna smakować własnego leku jako… Palworld klon pojawił się teraz w Internecie.

Palworld ukazał się w styczniu tego roku i odniósł krytyczny sukces. Chwalony za wciągającą rozgrywkę, urocze zwierzęta i tryb współpracy, tytuł PocketPair wkrótce zdobył olśniewające 19 milionów graczy w niecały miesiąc.

Wciąż w fazie wczesnego dostępu i z ekscytującą przyszłością przed sobą, Palworld ma wiele do zaoferowania graczom, ale wydaje się, że niektórzy zazdroszczą mu sukcesu i postanowili spróbować stworzyć własną wersję.

PocketPair ogłosił niedawno bezczelny klon swojego tytułu, który pojawił się w Apple Store. Można ją nie tylko pobrać w brytyjskim sklepie, ale jest to także drugi wynik wyszukiwania oryginalnej gry. Przechylony „PalWorld”, nie jest nawet subtelny w swoim plagiacie i jasne jest, że jego twórcy skopiowali Palworld aktywa.

Dodatkowo zrzuty ekranu z Palworld zostały użyte w opisie gry, a jej twórca, Oleksandra Kryvcun, nie ma w sklepie żadnych innych gier. Producent „PalWorld” jest wymieniony jako „Blue Ridge Gutter Cleaning LLC”.

Wygląda na to, że klon jest również dostępny tylko w sklepie Apple i nie można go znaleźć w Google Play. Jednakże, biorąc pod uwagę fakt, że fani mogą zostać oszukani przez tę aplikację, oficjalnie Palworld Konto na Twitterze wydało oświadczenie.

„Nie ma Palworld aplikacja na telefony. Aplikacje wykorzystujące nazwy i obrazy produktów, takie jak „パルワールド” i Palworld pojawiają się w AppStore i Google Play, ale nie są w żaden sposób powiązane z naszą firmą” – mówią napisał. „Zgłosiliśmy ten problem firmie Apple, która obsługuje App Store, i Google, która obsługuje Google Play”.

Na szczęście w chwili pisania tego tekstu „PalWorld” został usunięty ze sklepu Apple, ale nie ma wątpliwości, że w przyszłości pojawią się kolejne klony w nadziei na skopiowanie Palworld krytyczny sukces.