Jedna z najlepszych gier 2018 roku właśnie doczekała się darmowej kontynuacji, którą można już pobrać bezpłatnie

Jeśli szukasz uroczej gry retro, w którą możesz zagrać teraz na swoim komputerze, polecamy tę wersję gry na Nintendo 64 Celeste.

Dla tych, którzy nie grali, Celeste to wspaniała platformówka 2D, która łączy grafikę pikselową z wymagającą rozgrywką. Gracze przejmują kontrolę nad Madeline, dziewczyną cierpiącą na depresję i stany lękowe, która wspina się na górę Celeste i po drodze stawia czoła kilku wyzwaniom. To fenomenalna gra, którą koniecznie powinieneś sprawdzić, jeśli masz czas.

Jeśli już grałeś w tę grę, dlaczego nie spojrzeć na Mount Celeste z innej perspektywy? Nowa wersja gry ulepsza grafikę z pikseli na wielokąty i przekształca ją w platformówkę w stylu Nintendo 64.

To jest nazwane Celeste 64: Fragmenty Góryi faktycznie został stworzony przez ten sam zespół, który pracował nad oryginałem Celeste i trwało tylko około tygodnia. Nowy projekt powstał z okazji szóstej rocznicy powstania gry, a najlepsze jest to, że jest w 100% darmowy za pośrednictwem Itch.io.

Zespół niedawno udostępnił projekt na Twitterze, ogłaszając jego ukończenie nostalgicznie wyglądającym gifem przedstawiającym logo gry w stylu N64.

Obecnie jest dostępna do pobrania dla użytkowników komputerów PC z systemami Windows i Linux, choć nie należy się spodziewać, że będzie tak długa jak oryginalna gra. Celeste 64: Fragmenty Góryma być po prostu odrobiną zabawy, a nie pełnowymiarową przygodą, więc nie jest niczym więcej niż platformówką wielkości kęsa.

Niemniej jednak jest to duże osiągnięcie dla zespołu i godne świętowanie przez sześć lat Celeste. Jeśli jeszcze nie grałeś w oryginalną grę, spróbuj. Jest dostępna na platformach PlayStation, Xbox, Nintendo i PC.