Jak zrozumieć wszystkie przetasowane karty czasowe w Persona 3 Reload (P3R): kompleksowy przewodnik

Shuffle Time to mechanika w grze Persona 3 Reload aktywowana po wygranej bitwie. Nagradza gracza określonymi efektami specjalnymi lub przedmiotami po bitwie, co znacznie ułatwia podnoszenie Person i statystyk społecznościowych, jeśli użyjesz ich właściwie.

Wyjaśnienie czasu losowego ładowania Persona 3

Shuffle Time był obecny we wszystkich poprzednich wersjach Persony 3, ale został nieco przerobiony na potrzeby Reload. Aktywuje się po losowym wygraniu bitwy, ale zdobycie 1 Moresa zwiększa jego szanse. Zakończenie bitwy atakiem totalnym gwarantuje czas przetasowania.

Podczas Tasowania mogą pojawić się trzy różne typy kart: karty Mniejszych Arkanów, karty Person i karty Wielkich Arkanów. Możesz wybrać tylko jednego z nich na bitwę, więc wybieraj mądrze.

Karty Drobnych Arkanów

Natychmiast daje Bohaterowi nagrodę lub wzmocnienie. Dzielą się na:

 • Żółta moneta – Pieniądze
 • Zielone liście – doświadczenie
 • Niebieskie kubki – leczenie lub wzmocnienie
 • Czerwone miecze – Karta Umiejętności

Im wyższe jest Twoje obecne piętro, tym lepsze będą nagrody. Karty leczenia zawsze działają na bohatera, chyba że wyraźnie wskazano, że wyleczą całą drużynę.

Karty Persony

Natychmiast daj ci nową Personę. Wyższe piętra dają silniejsze Persony, ale zawsze będą słabsze niż Persony powstałe w wyniku fuzji, ponieważ uzyskują one natychmiastowy Exp. bonusy i może dziedziczyć umiejętności. Jeśli posiadasz już tę Personę (tj. otrzymujesz kartę Pixie, ale masz już Pixie), wszystkie Persony związane z jej Arkanami zyskają znaczną premię Doświadczenia.

Karty Wielkich Arkanów

Nowy dodatek do P3R. Karty Wielkich Arkanów odblokowują się po pokonaniu specjalnych Cieni podczas operacji Pełni Księżyca, ale niektóre można znaleźć w specjalnych drzwiach Monady na wyższych piętrach Tartaru. Nie pojawi się ponownie, jeśli wybierzesz Arkana Wielkie podczas Shczas fleszy.

Po pewnym momencie otrzymujesz więcej Wielkich Arkanów niż miejsc, które by je zmieściły, więc musisz wybrać, które Arkana są dla Ciebie w danym momencie najbardziej przydatne. Ich efekty wahają się od zwiększenia doświadczenia po natychmiastowe zwiększenie statystyk twoich Person.

 • Głupiec – Więcej XP po bitwach.
 • Mag – Daje rzadki przedmiot.
 • Wysoka Kapłanka – zwiększa obrażenia od ataku całkowitego.
 • Cesarzowa – Zwiększ wytrzymałość, zwinność i szczęście wszystkich swoich Person o 2.
 • Cesarz – Zwiększ siłę i magię wszystkich swoich Person o 2.
 • Hierofant – zwiększa poziom wyposażonej Persony o 1.
 • Kochankowie – zwiększa premię za połączenie społecznościowe. podczas fuzji.
 • Rydwan – zwiększa maksymalne HP o 10.
 • Sprawiedliwość – możesz wybrać dwie karty z Shuffle Time.
 • Wstrzemięźliwość – dodatkowe punkty za zwiększenie statystyk społecznościowych w ciągu następnego dnia.

Osiągnięcie maksymalnej możliwej ilości Wielkich Arkanów (która zwiększa się w miarę postępów w grze) zapewnia ci Arcana Burst, który zwiększa rzadkość każdej Mniejszej Arkany, którą znajdziesz. Natychmiast przyznaje ci także kolejną kartę Mniejszych Arkanów na tę bitwę.

Wszystkie bonusy są usuwane po opuszczeniu Tartaru, z wyjątkiem wzrostu statusu z Arkanów, takich jak Imperator. Są one trwałe i stanowią świetny sposób na szybkie wzmocnienie. Jeśli na przykład Twoim celem jest po prostu wytrenowanie Person, możesz zignorować na ten dzień niektóre Arkana, takie jak Wstrzemięźliwość lub Mag.

Zawsze powinieneś dążyć do zdobycia Wielkich Arkanów zaraz po wejściu do Tartaru, ponieważ premie za Wielkie Arkana są zdecydowanie najlepszymi, jakie możesz tutaj zdobyć. A ulepszanie Drobnych Arkan zapewni ci lepsze nagrody na dłuższą metę, szczególnie jeśli chodzi o karty umiejętności, które mogą zmienić grę.