Jak zrozumieć mechanikę przewijania w Persona 3 Reload – odpowiedź (P3R)

Persona 3 Reload wprowadza wiele ulepszeń, dzięki którym korzystanie z tej długiej gry będzie jak najbardziej przyjemne. Funkcja, która może pozostać niezauważona, to przycisk Przewiń do tyłu, który pomaga cofnąć się w czasie i cofnąć niektóre możliwe błędy.

Co to jest przewijanie w Persona 3 Reload?

Przewiń do tyłu to nowa funkcja, która umożliwia powrót do starszego pliku zapisu w Persona 3 Reload. Nie było tego w żadnej poprzedniej wersji gry i ma na celu pomóc graczowi lepiej zarządzać swoim dniem. Natychmiast powracasz do poprzedniego punktu w historii i możesz wybrać inny sposób spędzenia dnia. Aby skorzystać z funkcji Przewiń, wstrzymaj grę > System > Przewiń. Pojawi się pięć poprzednich zapisanych plików i będziesz mógł swobodnie wybrać dowolny z nich, do którego chcesz wrócić.

W powyższym przykładzie Skorzystałem z funkcji Rewind wieczorem 17 maja i mogłem wrócić do pięciu ostatnich momentów, w których zapisałem grę. Zostały nadpisane dawno temu, ale nadal były zapisane w moim bieżącym pliku jako „stany zapisu” do celów przewijania. Ponieważ zwykle oszczędzam dwa razy dziennie (po południu i wieczorem), nie mogłem zbyt wiele cofnąć. Ale jeśli na przykład ostatni raz zapisałem grę 11 maja, mógłbym wrócić do tego dnia.

Po przewinięciu wszystkie stany zapisu dalszych dat zostaną natychmiast utracone. Wracając do 5/16, moje pliki 5/17 zostaną utracone, ale nadal będę mógł przewinąć do 5/15. Ale gdybym poszedł bezpośrednio do 15 maja, nie byłbym w stanie wrócić do 16 maja.

Jednakże, użycie opcji Przewiń nie spowoduje usunięcia głównego pliku zapisu. Mógłbym więc przejść do 5/15, a następnie normalnie załadować ponownie do 5/17. Różne pliki składowania mają różne stany zapisu. To były moje punkty zwrotne w innym pliku zapisu, który miałem.

Przewijanie zawsze rejestruje te „stany” podczas zapisywania gry, niezależnie od tego, jaki to był plik. Jeśli zapiszesz grę w pliku 3, a następnie zapiszesz ją ponownie w pliku 8, oba pliki będą miały większość stanów zapisu. W CV działa jako dodatkowe „tymczasowe” pliki zapisu.

Czy powinieneś używać przewijania w Persona 3 Reload?

Przewijania należy używać zawsze, gdy masz wrażenie, że schrzaniłeś grę i zwykły plik zapisu nie może Cię uratować. Jeśli obecny boss Pełni Księżyca jest zbyt silny, możesz cofnąć się, aby wrócić do Tartaru i potrenować jeszcze trochę, zanim zmierzysz się z nim. Podobnie pomaga osiągnąć określony poziom akademicki przed testem, aby zagwarantować maksymalny wynik.

Większość problemów można jednak rozwiązać za pomocą zwykłego systemu plików składowania. Rzadko zdarza się konieczność użycia funkcji Rewind, ale nadal istnieje kilka zastosowań. Użyłem go tylko raz w późnej fazie gry, kiedy zauważyłem, że lepiej będzie, jeśli rozwinę kolejny link społecznościowy, zamiast po prostu spotykać się z Yuko w celu zdobycia punktów, ponieważ będę mógł to zrobić później w nocy przy komputerze.

Jeśli będziesz przechowywać kilka plików zapisu w różnych momentach, nie powinieneś mieć problemów do momentu użycia tej funkcji. W końcu dostępnych jest 15 miejsc i nie są one tylko na pokaz.