Jak zlokalizować Clearwater Jade w Genshin Impact

Genshin Impact ma tendencję do dodawania różnych przedmiotów wzniesienia z każdym nowym obszarem, który się pojawia, a nowa Dolina Chenyu przyniosła nam Clearwater Jade, nową rudę z osobliwą metodą jej uprawy.

Wszystkie lokalizacje Clearwater Jade w Genshin Impact

Clearwater Jade jest używany do wznoszących się postaci, takich jak Xianyun i można znaleźć wyłącznie w regionie Chenyu Vale pomiędzy Fontaine i Liyue. Zwykle pojawia się na obszarach naziemnych, ale może również rosnąć na grzbiecie żółwi wędrujących po okolicy. Tak czy inaczej, musisz wydobywać Jadeity za pomocą postaci Claymore lub Geo. Umiejętności takie jak tarcza Zhongli są ogólnie idealne do wydobywania rud, więc używaj ich, jeśli możesz.

Dodatkowo, Qiqi może zlokalizować specjały Liyue na mapie, gdy jest na Twojej imprezie, wskazując, gdzie je znaleźć, za pomocą ikony dłoni na mapie. Jeśli ją masz, zabierz ją ze sobą, aby łatwiej było zlokalizować żółwie.

Clearwater Jades w Upper Vale

Niektóre żółwie niosące te cenne rudy można spotkać wędrujące po nabrzeżu Yilong. Zacznij od górnego okręgu i zejdź w dół, korzystając z różnych teleportów na mapie, aby je złapać. Będziesz musiał ukończyć kilka zadań, aby odblokować pewne funkcje z tego obszaru, ale na szczęście teleporty nie są jedną z nich.

Clearwater Jades w południowej górze

Największe skupisko znajduje się w dolnej części mapy, więc udaj się tam po łatwe Jadeity. Ponownie użyj okręgu jako punktu początkowego i podążaj za mapą, chwytając swoje przedmioty do wzniesienia.

Jest tu także więcej Jadeitów, ale teraz znajdują się nad Statuą Siedmiu. Zrób to samo, co robiłeś dotychczas, dobrze wykorzystując interaktywną mechanikę Skoku Złotego Karpia, którą znajdziesz w okolicy.

Potrzebujesz w sumie 167 Jadeitów, aby w pełni rozwinąć postać do 90. Nie ma prawie całej kwoty, nawet jeśli zdobędziesz je wszystkie, więc poczekaj na trzy codzienne resety, aż się odrodzą. Alternatywnie możesz wskoczyć do świata znajomego, aby zdobyć zaginione Jadeity, jeśli nie możesz się doczekać, aż wykorzystasz swój pełny potencjał Xianyun. Jeśli oszczędzają dla innej postaci, prawdopodobnie nie będą mieli nic przeciwko temu, aby im przerwano.