Jak zdobyć wszystkie latające wierzchowce i ich lokalizację w Palworld

Nie możesz znaleźć wierzchowców, na których możesz jeździć w przestworzach? Czytaj dalej, aby poznać lokalizację każdego latającego wierzchowca w Palworld.

Spis treści
 • Jak zdobyć najlepsze latające wierzchowce
  • Nitewing
  • Vanwyrm
  • Kryształ Vanwyrma
  • Sygnał ostrzegawczy
  • Ragnahawk
  • Elfidran
  • Woda Elphidran
  • Kołczan
  • Helzefir
  • Astegona
  • Suzaku
  • Suzaku Aqua
  • Faleris
  • Cieńdziób
  • Mroźny ogier
  • Mroźny ogier Noc
  • Jetragon

Jak zdobyć najlepsze latające wierzchowce

Palworld ma ponad stu znajomych w swoim pięknie stworzonym świecie (dokładnie 137). Na niektórych z nich można także jeździć za pomocą siodeł, które można wytworzyć. Gra dzieli wierzchowce na trzy typy: wierzchowce naziemne, wierzchowce pływające i wierzchowce latające. Na tej liście skupiamy się na tych, którymi możesz latać. Większość dobrych latających bestii to bossowie alfa, więc trudniej będzie je schwytać niż inne.

Aby dosiąść latającego wierzchowca, musisz go najpierw złapać i osiągnąć wymagany poziom, aby móc stworzyć dla niego siodło. Następnie możesz łatwo przywołać ich do swojej drużyny i eksplorować niebo z zapierającym dech w piersiach widokiem. Niektórzy Kumpelowie pojawiają się tylko o określonej porze dnia. Ich rzadkość przekłada się również na szybkość ich chwytania, co wpływa na ilość materiałów potrzebnych do wytworzenia siodła.

W każdym razie, oto ostateczna lista każdego latającego wierzchowca i sposobu jego złapania:

Nitewing

Nitewings są początkowymi i najliczniejszymi wierzchowcami w Palworld. Mają element neutralny i można je znaleźć w dzień i w nocy.

Lokalizacja Wymagany poziom Potrzebne materiały
Wschodnie Wzgórza Smagane Wiatrem, Wyspa Bagienna, Wschodnia Dzika Wyspa, Archipelag Morskiej Bryzy, Wysuszona Pustynia, Wyspa Lodowego Wiatru (Boss Alfa) 15 20 Skór, 10 Płótna, 15 Wlewków, 20 Włókna, 20 Fragmentów Paldu

Vanwyrm

Vanwyrmy mają żywioł ognia i ciemności i można je znaleźć w Dniu i Nocy. Zwiększają także obrażenia zadawane wrogom, gdy są dosiadani.

Lokalizacja Wymagany poziom Potrzebne materiały
Południowo-wschodnie gaje bambusowe, Mount Obsidian 21 20 Skór, 10 Organów Płomienia, 15 Wlewków, 30 Włókna, 20 Fragmentów Paldium

Kryształ Vanwyrma

Kryształ Vanwyrms ma żywioł lodu i mroku i można go znaleźć tylko w nocy. Zwiększają także obrażenia zadawane wrogom, gdy są dosiadani.

Lokalizacja Wymagany poziom Potrzebne materiały
Kraina Zero Absolutnego 41 24 Skóry, 12 Organów Lodowych, 18 Wlewków, 36 Włókna, 24 Fragmenty Paldium

Sygnał ostrzegawczy

Beakony mają element elektryczny i można je znaleźć w dzień i noc. Po zamontowaniu zadają również obrażenia elektryczne.

Lokalizacja Wymagany poziom Potrzebne materiały
Północna Pustynia Suszona, Gaje Bambusowe (Boss Alfa) 34 20 Skór, 10 Płótn, 20 Wlewków, 20 Organów Elektrycznych, 25 Fragmentów Paldium

Ragnahawk

Ragnahawki mają żywioł ognia i można je znaleźć w Dniu i Nocy. Ich ataki zadają obrażenia od ognia wrogom, gdy są na wierzchu.

Lokalizacja Wymagany poziom Potrzebne materiały
Obsydian południowo-zachodniej góry 37 25 Skór, 15 Płótn, 20 Wlewków, 20 Organów Płomienia, 25 Fragmentów Paldium

Elfidran

Elfidrany mają żywioł smoka i można je znaleźć w Dniu i Nocy. Dark Pals upuszczają więcej przedmiotów po pokonaniu, jeśli walczą razem.

Lokalizacja Wymagany poziom Potrzebne materiały
Rezerwat dzikiej przyrody nr 1 21 20 Skór, 15 Wlewków, 20 Włókna, 20 Fragmentów Paldu

Woda Elphidran

Elphidran Aquas mają żywioł Smoka i Wody i można je uzyskać jedynie poprzez krzyżowanie Elphidran i Surfent. Ogniści Kumple upuszczają więcej przedmiotów po pokonaniu, jeśli walczą razem.

Wymagany poziom Potrzebne materiały
28 24 skóry, 18 wlewków, 24 włókna, 24 fragmenty paldu

Kołczan

Kołczany mają element smoka i można je znaleźć w Dniu i Nocy. Wzmacniają także ataki smoków na wierzchu.

Lokalizacja Wymagany poziom Potrzebne materiały
Rezerwat Przyrody nr 2 36 30 skór, 10 tkanin, 30 sztabek, 30 fragmentów paldu

Helzefir

Helzefiry posiadają element mroku i można je spotkać wyłącznie w porze nocnej. Zwiększają także obrażenia zadawane wrogom, gdy są dosiadani.

Lokalizacja Wymagany poziom Potrzebne materiały
Bezksiężycowy Brzeg, Zielony Potok 34 30 Skór, 10 Płótn, 30 Wyrafinowanych Wlewków, 20 Organów Elektrycznych, 30 Fragmentów Paldium

Astegona

Astegony mają żywioł Smoka i Ciemności i można je spotkać w Dniu i Nocy. Zadają obrażenia od Mroku atakom, gdy są na wierzchowcu.

Lokalizacja Wymagany poziom Potrzebne materiały
Rezerwat dzikiej przyrody nr 3, Mount Obsidian (Boss Alfa) 47 30 Skór, 50 Wyrafinowanych Wlewków, 50 Wlewków, 55 Fragmentów Paldium

Suzaku

Suzaku mają żywioł ognia i można je znaleźć w dzień i w nocy. Zwiększają także obrażenia zadawane Rudzie, gdy są dosiadane.

Lokalizacja Wymagany poziom Potrzebne materiały
Południowa Wysuszona, Wysuszona Pustynia (Boss Alfa) 40 20 Skór, 25 Wyrafinowanych Wlewków, 20 Organów Płomienia, 40 Fragmentów Paldium

Suzaku Aqua

Aquas Suzaku mają żywioł wody i można je uzyskać poprzez krzyżowanie Suzaku i Jormuntide. Po zamontowaniu zwiększają także ataki wodne.

Wymagany poziom Potrzebne materiały
41 24 Skóry, 12 Organów Lodowych, 18 Wlewków, 36 Włókna, 24 Fragmenty Paldium

Faleris

Faleris posiada żywioł ognia i można je znaleźć w Dniu i Nocy. Lodowi Kumple upuszczają więcej przedmiotów po pokonaniu, jeśli walczą razem.

Lokalizacja Wymagany poziom Potrzebne materiały
Rezerwat Przyrody nr 3 38 30 Skór, 10 Płótn, 30 Wyrafinowanych Wlewków, 25 Organów Płomienia, 30 Fragmentów Paldium

Cieńdziób

Shadowbeaks mają mroczny element i można je znaleźć w Dniu i Nocy. Ataki mrocznych żywiołów są wzmocnione, gdy są na wierzchowcu.

Lokalizacja Wymagany poziom Potrzebne materiały
Rezerwat Przyrody nr 3 47 50 Skór, 40 Wyrafinowanych Wlewków, 25 Gruczołów Jadowych, 45 Fragmentów Paldium

Mroźny ogier

Lodowe ogiery posiadają żywioł lodu i można je znaleźć w dzień i noc. Zwiększają także obrażenia od ataku lodowego zadawane wrogom, gdy są na nich zamontowani.

Lokalizacja Wymagany poziom Potrzebne materiały
Kraina Zero Absolutnego (Boss Alfa) 48 100 Skór, 200 Wyrafinowanych Wlewków, 50 Organów Lodowych, 75 Fragmentów Paldium

Mroźny ogier Noc

Nocts Frostallion mają element mroku i można je uzyskać ze skrzyżowania Frostallion i Helzephyr. Mroczne ataki zadają większe obrażenia, gdy są na wierzchowcu.

Wymagany poziom Potrzebne materiały
48 120 skór, 240 rafinowanych sztabek, 60 gruczołów jadowych, 90 fragmentów paldium

Jetragon

I na koniec Jetragon, najszybszy wierzchowiec w grze. Mają element smoka i można je znaleźć w Dniu i Nocy. Po zamontowaniu możesz ciągle strzelać z wyrzutni rakiet.

Lokalizacja Wymagany poziom Potrzebne materiały
Góra Obsydian (Boss Alfa) 50 100 skór, 200 rafinowanych sztabek, 50 płytek drukowanych, 140 fragmentów paldu

Z pomocą powyższych latających Palsów będziesz mógł z łatwością przemierzać świat Palworld. Kiedy wyruszasz w podróż, zawsze powinieneś mieć w swojej drużynie jednego latającego Kumpela. Jeśli jesteś na wczesnym etapie gry, powinieneś poszukać najlepszych wierzchowców do złapania już na początku gry w Palworld.