Jak zdobyć i wykorzystać Mogpendium w FFXIV

Najnowsza edycja Moogle Treasure Trove wreszcie pojawiła się w Final Fantasy XIV z nowym akcentem: dodatkiem Mogpedium, nowego tomu, który całkowicie zmienia sposób zdobywania nagród od latających szkodników. Zmiany na razie wyglądają dobrze, a oto one.

Gdzie zdobyć Mogpendium w FFXIV

Mogpedium można zdobyć poprzez rozmawiając z którymkolwiek z wędrownych Moogle’ów zlokalizowane w dowolnym z trzech głównych miast w okresie wydarzenia Skarbiec. Ich lokalizacje to:

  • Dolne pokłady Lima Lominsa (X:9,4, Y:11,6)
  • Nowa Gridania (X:12.4, Y:12.1)
  • Ul’dah, Schody Nalda (X:9.6, Y:9.1)

Książka odblokowuje się natychmiast po wejściu w interakcję z Moogle. Możesz sprawdzić Mogpedium, rozmawiając z nim ponownie lub otwierając swoją Kolekcję w zakładce Obowiązek (ikona „!” obok pieniędzy).

Mogpendium pokazuje Ci, za jakie obowiązki otrzymasz Nieregularne Nagrobki z bieżącego wydarzenia. Aktualizuje się podczas każdej iteracji wydarzenia sezonowego, więc zawsze będzie aktualne.

Cele standardowe obejmują wszystkie obowiązki, za które otrzymasz nieregularne nagrobki. Cele tygodniowe wybierają spośród nich losowy obowiązek i przyznają mu specjalny bonus na ten tydzień (resetuje się w każdy wtorek). Wyzwania Minimoga są podobne, ale obejmują różne czynności, takie jak ukończenie FATES.

Wreszcie wyzwanie Ultimog jest takie samo dla wszystkich. Zawiera unikalne, niezwykłe wyzwanie jako zachętę, która nagradza ogromną liczbę tomów. Wyzwanie to można ukończyć tylko raz w okresie wydarzenia. Pierwszym wyzwaniem Ultimog w grze jest wędkowanie w oceanie w ramach pierwszego polowania na Genesis, ale w przyszłości prawdopodobnie zajmie ono inne zadanie.

Nagrobki różnią się zawartością. Ilość dodatkowych tomów otrzymanych za każde specjalne wyzwanie jest następująca:

  • Cel tygodniowy – x20
  • Wyzwanie Minimog – x10 każdy (2 na tydzień)
  • Wyzwanie Ultimog – x50 za każde

Ogólnie rzecz biorąc, polowanie na te nieuchwytne nagrobki znacznie ułatwiło ukończenie wydarzenia. Jeśli chcesz, nadal możesz farmić w stary, dobry, klasyczny sposób, ale zdobycie tych dużych nagród jest teraz prawdopodobnie łatwiejsze. I miejmy nadzieję, że jak najlepiej.