Jak zdobyć grudki gliny w Enshrouded

Grudki gliny same w sobie nie są bardzo ważnym zasobem w Enshrouded, ale mają zastosowania ważne dla twojego postępu. Do budowy stacji roboczych takich jak Piec potrzebne są bryły gliny, a my pokażemy Ci, jak je zdobyć w Enshrouded.

Kiedy i jak można uzyskać grudki gliny w Enshrouded

Grudki gliny nie są czymś, co znajdziesz na bardzo początku gry, więc musisz uzbroić się w cierpliwość do późniejszych etapów gry, czyli do momentu odblokowania Stolarza i Rolnika.

Aby uprawiać glinę w Enshrouded, musisz mieć kilof.

Materiał ciągliwy, szczególnie przydatny w budownictwie.

Gdzie znaleźć i uprawiać glinę w Enshrouded

Miałem najwięcej szczęścia, znajdując glinę na zboczach wzgórz lub ogromnych formacji skalnych. Spróbuj przeszukać Starożytną Kryptę – Farmer, Thornhold, Westcott, Diadwyn lub jakikolwiek inny obszar odpowiedni dla graczy z postaciami, których poziom jest większy niż 10.

Grudki gliny na formacjach skalnych i wzgórzach rozpoznasz po ich ciemnopomarańczowym lub raczej jasnobrązowym kolorze.

Jakie są zastosowania grudek gliny w Enshrouded

Możesz użyć Brył Gliny do stworzenia wypalonych cegieł, które można wykorzystać do budowy budynków (i domów) w Twojej bazie. Do wypalonej cegły potrzebne będzie 10 brył gliny i 20 kłód drewna. Na każdą cegłę będziesz musiał poczekać 30 sekund, aż zostanie wytworzona. Cierpliwość jest cnotą!

Ponadto, jak wspomniano we wstępie, będziesz potrzebować brył gliny do pieca i wielu innych ważnych narzędzi, takich jak Tygiel, Huta i Moździerz. Nie zapominajmy też o kominku!

Jeśli chcesz hostować serwer dedykowany w Enshrouded, mamy dla Ciebie przewodnik.