Jak zdobyć Cień Zarazy w Diablo 4

Jeśli chcesz osiągnąć wyższy poziom mikstur i eliksirów zdrowia w Diablo 4, musisz zacząć zbierać Cień Zarazy w okolicach Sanktuarium. Jak każdy inny materiał w grze, tę lilię bagienną można hodować na wiele sposobów, a ja jestem tutaj, aby wyjaśnić, jak to zrobić.

Jak uprawiać Blightshade w Diablo 4

Cień Zarazy można znaleźć, zbierając niebieskie rośliny wokół Hawezar w południowo-wschodniej części Sanktuarium lub u handlarza Alchemika. Jeśli nie masz nic przeciwko rolnictwu, najlepszą metodą zbierania niebieskich lilii bagiennych jest jazda po Hawezar. Każdy węzeł zapewni ci około pięciu Cieni Zarazy, a znalezienie ich nie jest zbyt trudne.

Mapa Blightshade Diablo 4

Niektórzy gracze mogą być niecierpliwi i potrzebować natychmiastowego ulepszenia mikstury. W takim przypadku powinieneś udać się do Alchemika w dowolnym większym mieście i przewinąć do zakładki uszlachetniania zasobów. Tam możesz wymienić część swoich obecnych materiałów na coś nowego. Tym razem chcesz mieć pod ręką Gallowvine na wymianę. Pięć Gallowvine zapewni ci jedną roślinę Blightshade w Diablo 4.

Zdobycie Blightshade w Diablo 4:

  • Zbierz niebieskie rośliny w regionie Hawezar.
  • Udoskonal pięć Gallowvine u Alchemika w zamian za Cień Zarazy.
  • Ukończ wydarzenia światowe w Hawezar.
  • Otwórz skrytki szeptów z Drzewa szeptów.

Dostępne są dwie inne opcje gromadzenia tego materiału, ale są one znacznie mniej niezawodne. Możesz ukończyć Światowe Wydarzenia w Hawezar, aby zyskać szansę na kilka Blightshade, lub możesz zdobyć Whisper Cache. Obie te metody wymagają znacznie więcej pracy i zapewniają jedynie ułamek roślin w ramach nagrody.

Radziłbym upewnić się, że masz wystarczającą ilość niebieskiej rośliny, aby ulepszyć miksturę leczniczą przed poziomem 70. Ale zawsze możesz też uprawiać Gallowvine, który ogólnie jest znacznie łatwiejszy do znalezienia.

Gdy skończysz ze standardowymi roślinami, czas rozpocząć hodowlę Angelbreath w Diablo 4.