Jak zdecydować, czy wysyłanie sojuszników na misje zwiadowcze w Persona 3 Reload (P3R) jest warte zachodu

Po zorganizowaniu pełnej drużyny w Persona 3 Reload od czasu do czasu pojawia się opcja wysłania sojusznika na zwiad i oczyszczenia drogi przez następne piętro. Chociaż taktyka wydaje się skuteczna, oznacza to, że przez jakiś czas nie będziesz członkiem, więc czy warto?

Jak zbadać obszar w Persona 3 Reload (P3R)

Po wygraniu bitwy możesz otrzymać opcję wysłania członka drużyny jako zwiadowcy, aby znalazł drogę do schodów prowadzących na kolejne piętro. Losowy członek zgłosi się na ochotnika do wykonania tej pracy i tymczasowo opuści drużynę, aby znaleźć schody. Nie wrócą, dopóki nie znajdziesz drogi do schodów, które zostaną ci natychmiast ujawnione.

Członek otwiera także wszystkie niezamknięte skrzynie, które znajdzie na piętrze, i daje ci wszystko, co znajdzie, gdy dotrzesz na następne piętro. Ścieżka do schodów również będzie zapełniona mniejszą liczbą wrogów niż zwykle, ale jeśli zajmie to zbyt dużo czasu, mogą pojawić się nowe spawny.

W odróżnieniu od innych wersji, nie możesz podzielić drużyny, kiedy tylko chcesz, i pozwolić jej na samotną walkę z cieniami. System skautowy przypomina to, ale teraz działa zupełnie inaczej.

Czy powinieneś wysłać zwiadowcę w Persona 3 Reload?

Chociaż to zależy od sytuacji, Wysłanie zwiadowcy jest zazwyczaj dobrą decyzją. Nie tylko przyspiesza to eksplorację, ale zwiadowca daje ci także trochę łupów, które możesz zdobyć za niszczenie obiektów w Tartarze. Jeśli podczas tej wizyty zdobyłeś Diabelskie Arkana Wielkie, wspomniane łupy również zostaną podwojone.

Minusem jest chwilowa utrata członka drużyny, co oznacza, że ​​w innych walkach będziesz słabszy. A ponieważ zdobyte doświadczenie jest takie samo niezależnie od liczby osób w drużynie, posiadanie mniejszych grup nie przynosi żadnych realnych korzyści.

Tak więc, chociaż zawsze powinieneś wysyłać zwiadowcę, jeśli to możliwe, staraj się go unikać, jeśli na bieżącym piętrze znajduje się Rzadki Cień lub jeśli gdzieś znajduje się zamknięta skrzynia, chyba że masz pewność, że możesz ją otworzyć bez rozpoczynania niepotrzebnej bitwy.

Zwróć także uwagę na drzwi Monad. Wrogowie za tymi drzwiami mogą przyprawić cię o ból głowy, gdy jesteś w pełnej drużynie, a walka z nimi w pojedynkę jest jeszcze trudniejsza, więc staraj się tego unikać. Nawet mając u boku potężnych Teurgie, sprawy mogą przybrać nieciekawy obrót, jeśli nie będziesz ostrożny.