Jak zapewnić transfer postępu wczesnego dostępu z ostatniej epoki do pełnej wersji

Podobnie jak w przypadku większości gier z wczesnym dostępem, kwestia czyszczenia zapisów i przenoszenia postępów z wczesnego dostępu do pełnej wersji została podniesiona również w przypadku Last Epoch. Przyjrzyjmy się, co stanie się z Ostatnią Epoką w zakresie czyszczenia zapisu.

Czy po zakończeniu wczesnego dostępu w Last Epoch nastąpi czyszczenie zapisu?

Twórcy Last Epoch (Eleventh Hour Games) wielokrotnie potwierdzali na swoim oficjalnym serwerze Discord, że po pełnej wersji Last Epoch nie nastąpi skasowanie zapisu. Pliki zapisu we wczesnym dostępie są obecnie dostępne tylko w trybie offline i będzie można je zachować i używać…

Pozostaną one jednak „tylko w trybie offline” i nie będzie można im „zaufać” w trybie dla wielu graczy online po pełnej premierze Last Epoch. Ale co w takim razie będziemy mogli zrobić z naszymi postaciami z wczesnego dostępu?

Co się stanie z postępem wczesnego dostępu w ostatniej epoce?

Twórcy Last Epoch zasugerowali, że gdzieś w przyszłości może zostać wprowadzony format „Legacy”, w którym gracze będą mogli toczyć niestandardowe bitwy swoimi postaciami „Legacy”.
Poza tym Last Epoch będzie miała „cykle” (coś w rodzaju pór roku).

Wszystkie twoje postacie będą działać po stronie serwera od wersji 1.0, więc nie będzie możliwości „edytowania” plików zapisu postaci i robienia wszelkiego rodzaju szaleństw. Obejmuje to nadużycia związane z exploitami i błędami, którym należy zapobiegać również po stronie serwera.

Po zakończeniu „cyklu” (sezonu) postacie z bieżącego sezonu przechodzą do kategorii Dziedzictwo, wraz z resztą postaci z wczesnego dostępu.

Podsumowując, wygląda to na obiecujące doświadczenie; będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co się stanie po pełnej wersji.

Last Epoch ukaże się 21 lutego 2024 roku na platformach Windows (Steam), Linux i Mac.