Jak zabezpieczyć swoje przedmioty, gdy Twoja postać jest uwięziona w Palworld

Ponieważ Palworld jest w fazie wczesnego dostępu, może się czasem zdarzyć, że Twoja postać utknie w miejscu i nie będzie możliwości uwolnienia się od niej, zachowując swoje przedmioty – chyba że zaakceptujesz los utraty wszystkich swoich rzeczy i ponownego odrodzenia. Oto, jak temu zapobiec.

Jak zapisać swoje przedmioty, gdy twoja postać utknie w Palworld

Tak więc mój współpracownik nocował na zapleczu Palworld w jaskini. To była dziwna sytuacja, ponieważ nie rozbili jaskini; raczej po prostu upadły Poprzez ale nie mogliśmy znaleźć wyjścia. Możesz sobie wyobrazić poziom stresu związany z utratą pełnego asortymentu.

Po uspokojeniu współpracownika znaleźliśmy kilka sposobów na naprawienie sytuacji i zapobieżenie utracie przedmiotów, a także środek zaradczy, który należy zastosować przed rozpoczęciem gry.

1. Obniż poziom trudności przed (ponownym) uruchomieniem gry

To rozwiązanie jest najprostsze. Opuść swój świat, a następnie przed ponownym wejściem do niego dostosuj ustawienia trudności świata (w szczególności ustawienia kary śmierci) w taki sposób, aby Twoje przedmioty pozostały przy Twojej postaci po śmierci. Jest to najprostsza metoda, ale nie działa, jeśli już uruchomiłeś ponownie i nie możesz już zdobyć swoich przedmiotów.

Oto zrzuty ekranu, które pomogą Ci znaleźć to menu:

2. Uruchom własny serwer dedykowany, aby włączyć polecenia administratora dla Noclip

Jeśli prowadzisz własny serwer dedykowany, otwierasz sobie możliwość posiadania uprawnień administratora na serwerze. Musiałbyś ustawić dla siebie hasło, co nie jest możliwe w zwykłym świecie.

Po „uwierzytelnieniu” siebie jako administratora naciśnij przycisk Koniec, a włączysz funkcję noclipowania. Naciśnij go ponownie, a wyłączysz go. Ctrl i Shift to przyciski potrzebne do zejścia i wzniesienia.

3. Usterka w zakresie własnego lokalnego zapisu i kopii zapasowej z chmury

Wierzcie lub nie, ale tego pamiętnego dnia Palworld miał pewne problemy z synchronizacją w chmurze i udało nam się złagodzić szkody, odzyskując najnowszy plik zapisu z chmury po usunięciu nieudanego pliku zapisu. Musisz po prostu pobrać pliki zapisu i przenieść je gdzie indziej. Zalecam tworzenie kopii zapasowych zamiast po prostu ich usuwać, ponieważ zawsze możesz ponownie użyć tych plików jako punktu przywracania, na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Twoje pliki zapisu znajdują się tutaj:

C:\Users\(yourPCname)\AppData\Local\Pal\Saved\SaveGames

Po ponownym uruchomieniu Steam i Palworld zmusiliśmy chmurę do pobrania stamtąd ostatniego dostępnego pliku zapisu, kasując błąd, który popełniliśmy lokalnie. Możesz spróbować „symulować” awarię, odłączając Internet, a następnie używając Ctrl+Alt+Del (lub Shift+Ctrl+Esc), aby otworzyć Menedżera zadań i wymusić zamknięcie Steam i Palworld za pomocą opcji Zakończ proces.

W pewnym momencie może się zdarzyć, że Palworld nie hostował błędu sesji wieloosobowej i mamy rozwiązanie tego problemu.