Jak uratować Gandrela w Baldur’s Gate 3

Gandrel to po prostu biedny, niewinny łowca potworów… a od twoich wyborów zależy, czy przeżyje, czy umrze. Oto jak uratować Gandrela w Baldur’s Gate 3.

Jak uratować Gandrela w Baldur’s Gate 3

W pierwszym akcie, eksplorując dzicz Faerunu, istnieje duża szansa, że ​​dobiegniesz do Gandrel na południe od herbaciarni Riverside. Ale jeśli z nim porozmawiasz, istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że umrze, przynajmniej jeśli Astarion jest na twojej imprezie. Na szczęście istnieje kilka sposobów na powstrzymanie Gandrela przed śmiercią.

Opcja 1: Nie miej w drużynie Astariona.

Gandrel umiera, ponieważ Astarion go zabija. Najlepszym więc sposobem na uniknięcie tego losu jest nie posiadanie Astariona w drużynie. Kiedy Astarion zaginie, Gandrel będzie unikał tego, na co poluje. Ma to na celu uchronienie cię przed niebezpieczeństwem. Będziesz musiał przejść test perswazji, aby dowiedzieć się, że poluje na konkretny spawn wampirów.

Opcja 2: Przekaż Astariona.

Jeśli masz w drużynie Astariona i znasz jego prawdziwą naturę, możesz zdecydować się na oddanie go Gandrelowi. Jeśli to zrobisz, Gandrel przeniesie Astariona na ramię i po prostu odejdzie z nim. Spowoduje to trwałe usunięcie Astariona z Twojej drużyny. I chociaż nie możemy tak naprawdę mówić o ostatecznym losie Astariona, jeśli zdecydujesz się to zrobić, możemy przypuszczać, że nie będzie to nic dobrego.

Ale, co pozytywne, Gandrel przeżywa.

Opcja 3: Opuść rozmowę.

Jeśli rozmawiasz z Gandrelem, a w Twojej drużynie jest Astarion, po prostu zakończ rozmowę tak szybko, jak to możliwe. Jeśli tego nie zrobisz, Astarion weźmie sprawy w swoje ręce i zabije Gandrela. Gdy rozmowa dobiegnie końca, po prostu odejdź od Gandrela i pozwól mu żyć w spokoju.

Jeśli udało ci się ocalić Gandrela z rąk Astariona, będziesz mógł nawet spotkać go ponownie w obozie Gur znacznie później w grze.