Jak stworzyć muszkiet w Palworld

Jedną z największych atrakcji Palworld są nie tylko urocze stworzenia, które można schwytać i zmusić do pracy, ale także fakt, że możesz mieć broń. Dowiedzmy się, ile czasu zajmuje odblokowanie muszkietu, pierwszej broni, jaką możesz wytworzyć w Palworld.

Jak odblokować muszkiet w Palworld

Aby odblokować muszkiet, musisz najpierw rozwinąć swoją postać do poziomu 21. Można to zrobić szybko i łatwo, chwytając wielu kumpli i otrzymując premię EXP za powtarzające się przechwytywanie. Po osiągnięciu tego poziomu musisz odblokować także stół warsztatowy z bronią, ponieważ broń możesz tworzyć tylko na stanowisku tego konkretnego typu. Odblokuj oba i przygotuj się do rozpoczęcia strzelania z ołowiu.

Jak stworzyć muszkiet w Palworld – Materiały

Po stworzeniu stołu warsztatowego z bronią będziesz potrzebować następujących przedmiotów, aby rozpocząć tworzenie i wytwarzanie muszkietów:

  • 25 sztabek
  • 5 Wysokiej jakości olej Pal
  • 30 Drewno

Najtrudniejszym materiałem do zdobycia tutaj będzie Wysokiej jakości olej Pal, ponieważ upuszcza go tylko kilka konkretnych stworzeń. Jeśli jednak masz poziom 21 lub wyższy, udaj się do Wydm Zmierzchu, które znajdują się w pobliżu współrzędnych (202, -60).

W tej okolicy znajdziesz wielu kumpli, którzy upuszczają wysokiej jakości olej palowy, w tym Dumud i Digtoise. Zabierz tutaj swojego najpotężniejszego Pal i albo go zabij, albo schwytaj, aby szybko zdobyć mnóstwo HQ Pal Oil i przygotować się do rozpoczęcia tworzenia muszkietów dla siebie i swojej załogi.

Jakiego rodzaju amunicji używają muszkiety w Palworld?

Jeśli chcesz mieć pewność, że masz wystarczająco dużo naboi przed wyruszeniem na następną wyprawę, warto przygotować mnóstwo grubej amunicji. Jest wytwarzany albo na stole warsztatowym z bronią, albo na linii montażowej broni i wymaga następujących materiałów:

  • 1 sztabka
  • 1 Proch strzelniczy

Dzięki tym materiałom możesz wytworzyć 10 nabojów do wykorzystania w muszkiecie lub innej broni, takiej jak prowizoryczny pistolet. Ponieważ muszkiet zadaje dość mocny cios, któremu towarzyszy długi czas przeładowania, polecam mieć przy sobie około 50 naboi przez cały czas. Nigdy nie wiesz, kiedy natkniesz się na niebezpieczną placówkę Syndacite lub coś w tym rodzaju, więc bycie przygotowanym jest zawsze świetną opcją.

Możesz zdobyć mnóstwo prochu, walcząc lub zdobywając Tocotoco, których jest mnóstwo na obszarze Twilight Dunes. W przeciwnym razie możesz wytworzyć proch strzelniczy z następujących materiałów;

  • 2 Węgiel drzewny
  • 1 Siarka

Aby zdobyć siarkę, będziesz chciał albo wyruszyć w wiele lochów rozprzestrzenić się po Palworld lub ponownie udać się z powrotem do Twilight Dunes. Tak, dotarcie tam jest trudne, ale jeśli uda ci się zdobyć HQ Pal Oil and Sulphur, warto się tam wybrać. Węgiel można wytworzyć wrzucając 2 kawałki drewna do Prymitywnego Pieca i pozwalając Kumpelowi z doświadczeniem Rozpalania zabrać się do pracy.