Jak skutecznie uciec przed Mają i labiryntem w krótkiej wiadomości

W korytarzach tego apartamentowca krąży piękny potwór. Oto, jak uciec przed Mayą w „Krótkiej wiadomości” Silent Hill.

Jak uciec przed potworem Majów / Kwiatów Wiśni w „Krótkiej wiadomości” z Silent Hill

Kiedy po raz pierwszy zaczynasz zwiedzać stare budynki mieszkalne Anity, jedynym prawdziwym zagrożeniem jest paraliżująca niepewność Anity i prawdopodobnie czarna pleśń. Ale gdy rzeczywistość wokół Anity zacznie się załamywać, odsłaniając znajdujące się pod nią pęknięcia, szybko napotkasz największe zagrożenie w grze.

Maya, czyli Potwór Kwitnącej Wiśni, to potężna istota o wyraźnie kobiecym charakterze. Ubrany na biało i różowo, jego twarz jest ukryta za szkicownikiem oprawionym wokół gałęzi drzewa kwitnącej wiśni. I pomimo tych delikatnych kwiatów, ten potwór to zrobi absolutnie wybij sobie dziurę w klatce piersiowej, jeśli cię złapią.

Oto, jak nie dać się złapać.

Jak uciec przed Mayą podczas pierwszego pościgu w Krótka wiadomość

Kiedy po raz pierwszy spotkasz Mayę po pokoju z karteczkami samoprzylepnymi, musisz zrobić tylko jedną rzecz. Obróć się. Mieszkanie, w którym właśnie byłeś, zamieni się w labirynt. Skręć w pierwszą w prawo i poruszaj się po niej, korzystając ze świateł na podłodze. Tam, gdzie wskazują światła, idź.

Ta część pościgu jest szczęśliwie krótka i wkrótce dotrzesz w bezpieczne miejsce.

Jak uciec przed Mayą podczas drugiego pościgu w Krótka wiadomość

Drugi pościg zwiększy trudność. Na korytarzu ponownie spotkasz Mayę. I choć zaczniesz w swoim standardowym metalowym i rdzawym korytarzu Silent Hill, nie zobaczysz Mai, dopóki nie otworzysz drzwi 212. W chwili, gdy to zrobisz, powinieneś natychmiast się odwróć i biegnij.

Twoim celem w tym labiryncie jest przedostanie się przez drzwi za pomocą 213 będąc celem ostatecznym. Wiele drzwi prowadzi do zapętlonych korytarzy i będziesz wiedział, że zmierzasz we właściwym kierunku, gdy zaczniesz widzieć tekturowych facetów w sportowych koszulkach i szafkach. Podążaj dalej za szafkami aż do zwycięstwa. Albo jakkolwiek wygląda zwycięstwo w grze Silent Hill.

Jak uciec przed Mayą w ostatnim pościgu za krótką wiadomością

Jest to zatem najtrudniejszy pościg w grze i ostatnia przeszkoda, którą musisz pokonać. Sama ucieczka przed Mayą nie wystarczy, choć jest niezbędna do przeżycia.

Musisz znaleźć pięć fotografii w labiryncie. Musisz znaleźć wszystkie pięć zdjęć za jednym razem. Ale nie rozpaczaj. Możesz użyć swojego telefon, aby je zlokalizować. Gdy zbliżysz się do zdjęcia, na Twoim telefonie pojawi się zdjęcie Mayi lub Amelie. Użyj tego, aby przedostać się przez labirynt i złapać zdjęcie.

Każde znalezione zdjęcie zostanie usunięte jeden łańcuch od drzwi, które pozwolą ci uciec z labiryntu. Po odebraniu zdjęcia możesz sprawdzić, ile łańcuchów pozostało na drzwiach, ponieważ zaktualizowane drzwi pojawią się na Twoim telefonie.

Jednak Maya może i będzie teleportować się wokół ciebie. Jeśli Twój telefon ulegnie awarii, Maya jest w pobliżu. Pokoje tutaj zapętlają się, podobnie jak w drugim labiryncie, więc możesz biegać w kółko, jeśli chcesz zachować dystans, ale nie chcesz zostawiać fotografii.

Silent Hill: Przewodnik po labiryncie krótkich wiadomości

Ponieważ biegnąc przez labirynt Silent Hill: Krótka wiadomość, prawdopodobnie będziesz krążyć wokół, aby uciec przed Mayą, łatwo stracić kontrolę nad tym, gdzie jesteś i dokąd zmierzasz. Na szczęście istnieje kilka charakterystycznych punktów orientacyjnych, które pomogą Ci w prowadzeniu. Oto lokalizacje wszystkich pięciu zdjęć i luźna ścieżka, którą będziesz chciał podążać, aby przejść przez labirynt:

 • Kiedy po raz pierwszy otworzysz niebieskie drzwi i Maya zacznie iść w twoją stronę, natychmiast odwróć się i idź do przodu przez duży łukowaty otwór w ścianie po lewej stronie, obok kwadratowej klatki na środku pokoju.
 • Zdjęcie 1 siedzi na kolorowej komodzie pod ścianą. Podnieś go i podążaj dalej liniową ścieżką.
 • Zdjęcie 2 leży na szarej walizce opartej o wysoką klatkę. Złap go i skręć w prawo, aby przejść przez niebieskie drzwi.
 • Skręć w lewo, potem w prawo, po czym otwórz kolejne niebieskie drzwi na ścianie po lewej stronie.
 • Skręć w lewo, a znajdziesz Zdjęcie 3 tuż przed nami, na drewnianym, poplamionym farbą biurku, obok sztalugi artystycznej.
 • Stań twarzą w twarz z biurkiem, odwróć się całkowicie i wróć tą samą drogą, którą przyszedłeś, mijając wejście, którym poszedłeś. Tuż przed tobą powinien znajdować się duży otwór tworzący ścianę, a na środku pomieszczenia powinna znajdować się duża żelazna klatka zwrócona ukośnie. Skręć na prawo od tej ukośnej klatki, aby przejść przez kolejne niebieskie drzwi.
 • Biegnij przed siebie długim korytarzem i przejdź przez niebieskie drzwi oznaczone numerem 209 na samym końcu korytarza.
 • W kolejnym pomieszczeniu pobiegnij całkowicie do przodu, minąwszy biurko w klatce, na sam tył. Zdjęcie 4 siedzi pośrodku otwartych niebieskich szafek.
 • Wracaj drogą, którą przyszedłeś, aż zobaczysz dużą łukowatą dziurę w ścianie po lewej stronie pomieszczenia. Przebiegnij przez tę dziurę i idź liniową ścieżką do przodu, mijając wszystkie strachy na wróble z papierowymi torbami na głowy i przez niebieskie drzwi. Natychmiast skręć w lewo i wybierz kolejne niebieskie drzwi po prawej stronie, oznaczone numerem 211.
 • W następnym pokoju znajdują się otwarte drzwi na ścianie na wprost, nieco na prawo od przypominającej klatkę kolumny przed tobą. Biegnij przez te drzwi i idź dalej, aż przejdziesz przez kolejne otwarte drzwi.
 • W tym pomieszczeniu powinieneś zobaczyć kanapę w klatce. Skręć natychmiast w lewo w jego stronę i biegnij przed siebie, aby znaleźć Zdjęcie 5 obok kilku tabletek na drewnianej szafce.
 • Gdy podniesiesz piątą fotografię, pościg dobiegnie końca, a światła się rozjaśnią. Drzwi do kwitnącej wiśni są teraz otwarte i nie spiesz się, aby je znaleźć. Luźne łańcuchy nadal będą przykute do ściany obok drzwi, wskazując, że to właściwe drzwi.

Gorąco polecam powoli zwiedzać ten obszar. Nie daj się osaczyć za zdjęcie, jeśli oznacza to, że Maja cię zabije, bo będziesz musiał zacząć wszystko od nowa. Ale kiedy już przejdziesz przez ten labirynt, ostatni odcinek będzie już w zasięgu wzroku.