Jak skorzystać z nowozelandzkiej sztuczki, aby wcześniej zagrać w Persona 3 Reload (P3R)

Jeśli nie możesz się doczekać, aby jak najszybciej zacząć grać w Persona 3 Reload, krótka wycieczka może być dokładnie tym, czego teraz potrzebujesz. Oto jak wykonać sztuczkę nowozelandzką w grze, ponieważ działa ona tak samo, jak w przypadku innych wydań.

Jak wykonać sztuczkę nowozelandzką, aby wcześniej zagrać w Persona 3 Reload

Sztuczka nowozelandzka to dobrze znana taktyka, która pozwala grać w gry na kilka godzin przed lokalną datą premiery, zmieniając region na Nową Zelandię. Działa to tylko wtedy, gdy data premiery gry zaplanowana jest na północ czasu lokalnego, ponieważ Nowa Zelandia jest pierwszym krajem, który osiąga tę godzinę. Zasadniczo wszystko, co musisz zrobić, to zmienić strefę czasową konsoli.

Jak grać w Persona 3 Reload wcześniej na Xbox

Najłatwiej mają to gracze Xbox. Zmiana regionu konsoli jest szybka i umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie gry. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności:

  • Przejdź do ustawień systemowych konsoli;
  • Wybierz System, następnie Język i lokalizacja;
  • Ustaw lokalizację na Nowa Zelandia;
  • Uruchom ponownie konsolę.

Jeśli wszystko wykonałeś poprawnie, powinieneś zobaczyć, że gra jest już prawie dostępna, jeśli jeszcze tak nie jest, zanim wykonasz tę sztuczkę. Sztuczka nowozelandzka działa zarówno w przypadku subskrypcji Game Pass, jak i samej gry, więc jeśli masz ją już pobraną fabrycznie, uruchom grę i ciesz się nią.

Jak zagrać w Persona 3 Reload wcześniej na PC

Ponieważ Steam ma ustalony czas wydania, możesz to zrobić tylko w przypadku wersji aplikacji Xbox lub Game Pass podczas korzystania ze sztuczki na komputerze PC. Kroki są jednak podobne do tych w konsoli:

  • Przejdź do Ustawień;
  • Wybierz czas i język;
  • Zmień swoją strefę czasową na Nową Zelandię (GMT +13);
  • Uruchom ponownie komputer.

Gra będzie normalnie dostępna poprzez aplikację Xbox. Niestety, nie będzie to miało wpływu na Steam.

Jak wcześnie zagrać w Persona 3 Reload na Playstation

Sony dodało dodatkową warstwę ochrony przed tą sztuczką. Aby kupić grę, musisz mieć konto PSN w Nowej Zelandii. Jeśli jednak nie masz jeszcze gry i myślisz o zrobieniu tego już teraz, możesz założyć nowe konto w regionie i tam kupić grę. Tak, to nie nastąpi w najbliższym czasie. Nie brałbym tego pod uwagę w przypadku przyszłych wydań, ponieważ zarządzanie dwoma kontami mogłoby być po prostu zbyt niepotrzebnym stresem, aby zagrać kilka godzin wcześniej.

I tam to masz. Nowozelandzka sztuczka pozwala jak najszybciej cieszyć się tym wspaniałym remake’iem, więc spróbuj. Gra ma oficjalną premierę 2 lutego i jest doskonałym odtworzeniem oryginalnej historii zaprezentowanej po raz pierwszy na PS2, chociaż brakuje jej kilku dodatkowych funkcji, których nigdzie nie widać.