Jak rozwiązać zagadkę starożytnego skarbca rolnika w Enshrouded – przewodnik krok po kroku

W miarę postępów w Enshrouded możesz spodziewać się, że ukończenie Starożytnych Krypt stanie się trudniejsze. Dowiedzmy się, gdzie znajdują się wszystkie przełączniki do drzwi Starożytnego Krypty Farmera, ponieważ znalezienie ich może być trudne.

Jak ułożyć puzzle starożytnego skarbca farmera w Enshrouded

Kiedy po raz pierwszy dotrzesz do Starożytnej Krypty, możesz zauważyć przed sobą duże drzwi, których nie można otworzyć. Będziesz musiał poruszać się po budynku Labiryntu, zanim znajdziesz trzy różne przełączniki, wszystkie ukryte w różnych częściach tego budynku. Będziesz chciał udać się po schodach w stronę drzwi, zatrzymać się mniej więcej w połowie mostu i spojrzeć w lewo.

Tutaj zauważysz, że możesz użyć swojego Chwytaka, aby przedostać się na drugą stronę. Jeśli biegniesz i skaczesz, możesz także spróbować wylądować po drugiej stronie, używając szybowca, jeśli go posiadasz. Zdecydowanie zalecamy posiadanie szybowca na tym etapie przygody, ponieważ dzięki temu poruszanie się po otaczającym Cię świecie będzie znacznie przyjemniejsze. Kiedy już przejdziesz przez tę szczelinę, skieruj się w prawo, do pomieszczenia z kilkoma małymi platformami nad paleniskiem.

Będziesz musiał przeskoczyć na platformę po lewej stronie i przeskoczyć jeszcze raz, aby wylądować na drugiej platformie. Upewnij się, że masz wystarczającą wytrzymałość, ponieważ przed tobą będzie trochę wspinaczki po kratce. Wejdź do małej framugi drzwi i przygotuj się do rozwiązania prostej łamigłówki dotyczącej pomiaru czasu.

Te kule elektryczności dość mocno bolą, więc musisz odpowiednio zaplanować swoje ruchy. W pierwszym zestawie każda kula elektryczna jest wystrzeliwana w tym samym czasie, więc przejdź pomiędzy nimi i skieruj się na drugą stronę. Jeśli czujesz się ryzykownie, możesz je przeskoczyć, ale radzę poświęcić trochę czasu na tę konkretną sekcję. Jeden zły ruch i wszystko zaczyna się od początku.

Następny zestaw elektrycznych kulek jest wystrzeliwany z lekkim opóźnieniem, więc możesz albo wymierzyć czas i przebiec je wszystkie na raz, albo po prostu zrobić tę samą metodę, co poprzednio. Zrobiłem to drugie, gdyż chciałem mieć pewność, że uda mi się przedostać na drugą stronę bez odniesienia obrażeń. Po prostu przejdź obok pierwszego, poczekaj pomiędzy pierwszym i drugim strzałem i powtarzaj proces, aż uda ci się przejść przez całą drogę.

Pierwszy przełącznik znajdziesz na tyłach tego pokoju. Podejdź do niego i wciśnij pokazany na ekranie przycisk, by go aktywować. Jeden w dół, jeszcze dwa przed nami. Na szczęście dostęp do nich nie jest tak trudny, ale znalezienie ich może być równie mylące. Wyjdź z tego pokoju na prawo i przygotuj się na spotkanie z kolejnym przełącznikiem.

W odróżnieniu od gier typu Palworld, możesz wspinać się tylko po obszarach, na których znajduje się kawałek Kraty. Na tyłach pomieszczenia, do którego właśnie wszedłeś, znajdziesz idealny punkt wspinaczkowy — skieruj się bezpośrednio w jego stronę, aby przejść do następnej części tej układanki.

Przejdź obok Sfery Powrotu – jest ona automatycznie aktywowana i przywróci cię stąd, jeśli zginiesz w tym momencie – i skieruj się do małego otworu po prawej stronie. Zatrzymaj się i pozwól, aby odnowiła się twoja wytrzymałość, ponieważ będziesz musiał wykonać dwa skoki z chwytem z rzędu, aby przedostać się do następnej części mapy.

Spójrz w stronę sufitu i zlokalizuj dwa punkty zaczepienia. To z pewnością najbardziej frustrująca część twojej podróży i mogę przyznać, że udanie się w tę część wymagało więcej prób, niż chciałbym przyznać – głównie dlatego, że nie miałem pełnego paska wytrzymałości. Jeśli masz jakieś przedmioty przywracające wytrzymałość lub zwiększające wytrzymałość, takie jak woda, polecam wypić łyk przed przystąpieniem do tej części, ponieważ skoki z chwytakiem mogą poważnie wyczerpać pasek wytrzymałości.

Naciśnij przycisk chwytania, aby rozpocząć, huśtać się i skakać, a następnie naciśnij ponownie przycisk chwytania, aby przedostać się na drugą stronę. Jesteś bardzo blisko następnego przycisku i na szczęście odrodzisz się w poprzednim pokoju, jeśli zdarzy ci się przegapić skok. To frustrująca część, ale powtarzające się próby mogą sprawić, że przejdziesz przez nią z łatwością.

Drugi przełącznik znajdziesz w pomieszczeniu, w którym właśnie wylądowałeś, więc wciśnij go, by aktywować go jeszcze raz. Stąd będziesz chciał udać się przez największy punkt w pomieszczeniu, jak pokazano na zdjęciu poniżej, aby rozpocząć podróż do ostatniego przełącznika.

Przekonasz się, że właściwymi drzwiami, przez które możesz wyjść, są te otoczone wszystkimi metalowymi beczkami. Jeśli szukasz dodatkowych materiałów, radzę je otworzyć, ponieważ pozostawią po sobie blachy, wosk, sól i inne kosztowności. Kiedy zbierzesz już wszystko, czego potrzebujesz, wyjdź bezpośrednio z tego pokoju i natychmiast skręć w prawo.

Wejdź na górę tymi małymi schodami i ponownie wejdź po kratce na ich końcu, aby wyjść na zewnątrz. Będziesz miał dużą przestrzeń do pracy, ale będziesz chciał wyjść na balkon i skręcić w prawo. Jedź dalej prosto, a w końcu znajdziesz kolejny skręt w prawo, z którego będziesz mógł skręcić.

Idź dalej tą ścieżką, aż natkniesz się na drzwi, które można otworzyć, prowadzące cię do ostatniej przeszkody — Spike Pit. Naciśnij przycisk pokazany na ekranie, aby otworzyć te drzwi, i wejdź do środka. Pamiętaj, aby obserwować kolce na podłodze, aby poznać ich wzór, ponieważ mogą cię łatwo zabić.

Jak wspomniano powyżej, poświęć kilka chwil na obejrzenie wzoru kolców na podłodze. Są jeszcze bardziej niebezpieczne niż kule elektryczne przy pierwszym przełączniku, więc zanim wpadniesz na śmierć, upewnij się, że znasz wzór. Jeśli zauważysz, że kolce zaraz wyskoczą z ziemi, możesz z łatwością nad nimi przeskoczyć i mieć nadzieję, że wylądujesz na następnym wolnym miejscu.

Na końcu tego pomieszczenia znajdziesz ostatni przełącznik – naciskając go, otworzysz drzwi prowadzące do Starożytnej Krypty, gdzie Rolnik czeka na uwolnienie. Będziesz musiał po prostu wrócić do pokoju, w którym zacząłeś, z dogodnym punktem zrzutu w pobliżu ostatniej lokalizacji.

Poszukaj świecących świateł nad drzwiami i użyj szybowca, aby zejść na dół. Może się zdarzyć, że będzie wyglądać, jakby nad drzwiami świeciło tylko kilka świateł, ale jeśli poruszysz kamerą lub swoją postacią, zobaczysz, że wszystkie światła działają prawidłowo, co oznacza, że ​​będziesz mieć pełny dostęp do pokoju przed tobą.

Na koniec poszukaj świecącej czerwonej kapsuły, w której będzie znajdował się rolnik. Gratulacje, odblokowałeś nowego członka swojego obozu i sporo nowych przepisów, dzięki którym możesz zachować zdrowie podczas podróży, a także możesz w końcu opuścić to opuszczone miejsce.

Koniecznie zajrzyj do sekcji Enshrouded poniżej, aby dowiedzieć się więcej o grze i dowiedzieć się, czy tak się stanie możesz wypróbować tę grę przed zakupem w ramach Xbox Game Pass.