Jak rozwiązać „Błąd zapisu na dysku” w Palworld na Steamie

„Błąd zapisu na dysku” to błąd, który może okresowo pojawiać się u graczy Palworld korzystających ze Steam i ogólnie dla użytkowników Steam. Oto, jak naprawić „Błąd zapisu na dysku” w Steam.

Jak rozwiązać problem „Błąd zapisu dysku” na platformie Steam

Istnieje kilka powodów, dla których na komputerze może pojawiać się „Błąd zapisu na dysku”. W tym artykule omówiliśmy najczęstsze z nich.

Zakłócenia w oprogramowaniu antywirusowym i zabezpieczającym

Niektóre programy antywirusowe/zabezpieczające mogą wykryć plik .exe dla Palworld jako zagrożenie bezpieczeństwa i poddać plik kwarantannie, uniemożliwiając jego uruchomienie przez Steam. Ponieważ Steam nie może nic zrobić z plikiem, pojawia się komunikat „Błąd zapisu na dysku”.

Możesz pominąć ten krok, jeśli nie masz programu antywirusowego w swoim systemie. Jeśli to zrobisz, będziesz musiał dodać Palworld do białej listy, aby zatrzymać zakłócenia i pozwolić Steamowi na użycie pliku oraz wykonanie niezbędnych funkcji odczytu i zapisu.

Sprawdź integralność plików gry

Jeśli problemem nie jest program antywirusowy, następnym krokiem jest weryfikacja plików gry. Robisz to, klikając prawym przyciskiem myszy Palworld w swojej bibliotece Steam, przechodząc do Właściwości, a następnie klikając przycisk „Sprawdź integralność plików gry”, jak zaznaczono na zrzucie ekranu poniżej.

Zmusza to Steam do analizy lokalnych plików gry i zastąpienia tych, które zostały uszkodzone. Jeśli to nie rozwiąże problemu, musisz całkowicie ponownie zainstalować grę.

Jeśli kiedykolwiek napotkasz błąd związany z czarnym ekranem w Palworld, mamy rozwiązanie, więc pamiętaj, aby to sprawdzić, na wypadek, gdyby kiedykolwiek ci się to przydarzyło.