Jak porównać Last Epoch do Diablo czy Path of Exile

Last Epoch to nowy gracz, który dołącza do stołu ARPG i wielu graczy nieuchronnie porównuje go do Diablo 4 i Path of Exile. No cóż, czy Last Epoch jest podobny do D4 czy PoE? Czy jest lepiej czy gorzej? Dowiedzmy Się.

Czy są jakieś podobieństwa między Last Epoch, Diablo 4 i Path of Exile?

Niewątpliwie istnieją podobieństwa między Last Epoch, Diablo 4 i Path of Exile. W końcu należą do tego samego gatunku gier. Nie trzeba być naukowcem zajmującym się rakietami, aby to ustalić. Jednak z mojego punktu widzenia:

  • Diablo 4 jest, ogólnie rzecz biorąc, bardziej odpowiednie dla zwykłej publiczności (wydaje się, że Blizzard podąża tą drogą już od dłuższego czasu, aby przyciągnąć większą liczbę graczy, którzy nie mają nieograniczonej ilości godzin na codzienne granie w gry wideo).
  • Z drugiej strony Path of Exile jest bardziej odpowiednia dla ogółu hardcorowych odbiorców. I to niestety zniechęca mnie do dalszej gry. Uważam, że aby osiągnąć pożądane rezultaty, musiałbym skupić się wyłącznie na PoE.

Wynika to ze złożoności mechaniki gry, czasu potrzebnego na „dopracowanie wszystkiego” i ogólnego klimatu gry.

Sądząc po dotychczasowych wrażeniach, Last Epoch plasuje się gdzieś pomiędzy, przynajmniej z punktu widzenia mechaniki gry. Powstrzymałbym się od komentowania innych aspektów gry, przynajmniej do czasu premiery pełnej wersji.

Co lepsze; Last Epoch, Diablo 4 czy Path of Exile?

Jest takie powiedzenie: „Tysiąc ludzi, tysiąc umysłów”.

„Właściwa” odpowiedź dla gracza będzie zależeć wyłącznie od preferencji, potrzeb i sympatii budowanych przez całą karierę gracza. Żyjemy w świecie, w którym z każdym dniem jest coraz mniej obiektywizmu, więc powinieneś przynajmniej wypróbować Last Epoch i przekonać się, czy jest to gra dla Ciebie.

Nie ma wątpliwości, że ogólnie rzecz biorąc, Last Epoch będzie dobrą grą, biorąc pod uwagę dotychczasowe wskaźniki.

Czy warto spróbować Last Epoch?

Zdecydowanie jest to tytuł, który warto wypróbować. Pamiętaj, że Steam ma przyzwoitą politykę zwrotów pieniędzy i z pewnością możesz zagrać w Last Epoch na mniej niż dwie godziny, zanim poprosisz o zwrot pieniędzy, jeśli gra Ci się nie spodoba.