Jak pomyślnie rozbić łamigłówkę szachową Skarbiec w grze Hogwarts Legacy

Skarbce w Dziedzictwie Hogwartu to świetne miejsce na gromadzenie dodatkowego sprzętu i pieniędzy na podróże. Oto jak rozwiązać Łamigłówka szachowa ze skarbcem w Dziedzictwie Hogwartu.

Jak rozwiązać zagadkę szachową ze skarbcem w Dziedzictwie Hogwartu

Zanim zajmiesz się jakąkolwiek łamigłówką szachową ze skarbcem, upewnij się, że masz odblokowane zaklęcie Transformacji. Bez niego nie ukończysz układanki, nawet jeśli posiadasz wszystkie inne zaklęcia w grze! Zaklęcie transformacji otrzymasz w ramach jednej z misji profesora Weasleya na koniec gry. Ponieważ jest to jedno z ostatnich zaklęć, które odblokujesz, przygotuj się na chwilę poczekania!

Gdy już osiągniesz Transformację, możesz wypróbować łamigłówkę szachową ze skarbcem. Dla uproszczenia przeprowadzę Cię przez Sklepienie jeziora Marunweem na wschód od Marunweem Hamlet, ale możesz zastosować podobne strategie w innych lokalizacjach, takich jak skarbiec Poidsear Coast w pobliżu jaskini Phoenix Mountain.

Rozwiązywanie zagadki szachowej ze skarbcem w jeziorze Marunweem

Po dotarciu do celu, użyj niezbędnego zaklęcia, aby otworzyć początkowe wejście do skarbca i dotrzeć do szachownicy. W przypadku skarbca Marunweem musisz zlokalizować lodowy blok symboli w pobliskim Obozie Bandytów, użyć Wingardium Leviosa, aby doprowadzić go do wejścia i użyć Glaciusa, aby go aktywować.

Po wejściu do obszaru z szachami, użyj Revelio i poszukaj obiektu podświetlonego na niebiesko. W tym przypadku znalazłem kociołek po prawej stronie pokoju. Użyj Transformacji, aby zamienić go w figurę szachową!

Obiekt transformacji łamigłówki szachowej Hogwart Legacy

Kiedy już zdobędziesz nowo zdobytą figurę szachową, użyj Wingardium Leviosa, aby umieścić ją w miejscu umożliwiającym pokonanie wrogiego króla. W zależności od rodzaju elementu, który otrzymasz, będziesz musiał umieścić go w różnych miejscach w pobliżu Króla. Tutaj mam wieżę, którą umieściłem trzy miejsca przed królem. Spowoduje to natychmiastowe pokonanie przeciwnika, a po drugiej stronie pomieszczenia pojawi się skrzynia.

Rozwiązanie łamigłówki szachowej Marunweem z Hogwartu

Jest też szansa, że ​​zamiast tego dostaniesz biskupa. W takim przypadku umieść element o jedno pole po przekątnej od przeciwnego króla, aby ukończyć łamigłówkę i otrzymać nagrodę.

Nagrody za ukończenie łamigłówki ze skarbcem w Dziedzictwie Hogwartu

Po ukończeniu zagadki skarbca, zostaniesz nagrodzony skrzynią z wyposażeniem i EXP. Rodzaj sprzętu, który otrzymasz, zależy całkowicie od RNG. Dzieje się tak dlatego, że wszystkie łupy w Dziedzictwie Hogwartu są generowane losowo. Ilość przyznanego EXP będzie się również różnić w zależności od poziomu gracza.

Hogwarts Legacy jest dostępne na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X|S, Xbox One i Nintendo Switch za pośrednictwem oficjalna strona internetowa. Aby dowiedzieć się więcej o grze, zajrzyj na stronę Jak zdobyć Imperio w Dziedzictwie Hogwartu I Czy w Dziedzictwie Hogwartu można hodować feniksy?