Jak odkryć, schwytać i hodować Anubisa w Palworld

Aby ukończyć swój Paldeck, będziesz eksplorować mapę, zbierać jak najwięcej znajomych i zagłębiać się w mechanikę hodowli, aby wykluwać jaja dla ostatnich pozostałych wpisów. Porozmawiajmy o tym, jak znaleźć Anubisa w Palworld.

Gdzie znaleźć Anubisa w Palworld

Aby znaleźć i złapać Anubisa na wolności, musisz się tam wybrać Wydmy Zmierzchumały, centralny region pustynny na północ od Wideł Badacza i miejsca odrodzenia Jormuntide Alpha Pal, na współrzędnych (-132, -98). Anubis, Alpha Pal na poziomie 47, pojawi się przed posągiem, z którym będziesz mógł walczyć. Możesz walczyć, obniżać jego zdrowie i łapać go stąd, używając swoich Kuli Pal.

Lokalizacja na mapie Palworld Anubis

Alternatywnie, jeśli masz kojec hodowlany, możesz używać różnych Pals, takich jak Penkinga I Bushi Lub Celaray I Menasty stworzyć jajo, z którego możesz wykluć się w inkubatorze, aby zdobyć Anubisa bez wdawania się w wymagającą walkę.

Jak złapać Anubisa w Palworld

Jeśli zdecydujesz się walczyć z Anubisem, przygotuj się na trudną walkę. Chociaż ma stosunkowo niskie HP, a całkowite zdrowie wynosi ponad 4000, wiele twoich ataków, w tym te z bronią palną, zada niewielkie obrażenia, chyba że masz wystarczająco wysoki poziom, aby z nim walczyć lub masz silnych kumpli, którzy mogą je zmniejszyć.

Anubis jest kumplem typu naziemnego, więc pamiętaj o zabraniu ze sobą Kumpel typu trawiastego dla większych szans na osłabienie go na tyle, aby złapać.

Gdy obniżysz zdrowie Anubisa, wzrosną Twoje szanse na złapanie go za pomocą Kuli Pal. Jednakże zwykłe i megasfery mają niskie szanse na złapanie Anubisa, więc przynajmniej będziesz chciał, aby jakieś Giga lub silniejsze kule wykonały to zadanie.

Ponadto zwiększenie mocy przechwytywania poprzez zbieranie wizerunków Lifmunka i używanie ich przy Statui Mocy pomoże ci stać się wystarczająco silnym, aby złapać Alpha Pals, takie jak Anubis.

Gdy złapiesz Anubisa, pojawi się on w twojej drużynie lub w magazynie Palbox, synchronizując się z twoim obecnym poziomem, jeśli twój jest niższy niż 47.

Kombinacje hodowlane Anubisa w Palworld

Jeśli chcesz uniknąć walki z Anubisem lub masz postać na niskim poziomie, możesz zbudować kojec hodowlany zaczynać od poziom 19. Po zbudowaniu możesz użyć dwóch Kumpelów i ciasta, aby rozpocząć proces.

Poniżej znajduje się lista niektórych kombinacji hodowlanych Anubisa, z wyłączeniem tych, które obejmują Anubisa jako rodzica:

Kumpel Rodzic 1 Kumpel Rodzic 2
Incineram lub Incineram Noct Surfent lub Surfent Terra
Spalanie Elfidran
Rushoar Błazamuta
Eiktydeer Sygnał ostrzegawczy
Ziemia Eiktydeera Menasty
Digituj Jormuntide
Digituj Relaksaurus
Digituj Mammorest lub Mammorest Cryst
Galecław Frostallion lub Frostallion Noct
Jormuntide Kitsun
Jormuntide Dinosom
Melpaka Lyleen
Melpaka Menasty
Maraith Błazamuta
Relaksaurus lub Lux Broncherry
Relaksaurus lub Lux Reindrix
Relaksaurus lub Lux Celaray
Chillet Kołczan
Penkinga Bushi
Bushi Grintal
Bushi Cynamon
Celaray Menasty
Dumud Menasty

Chociaż dostępne są inne kombinacje, oto kilka przykładów, które możesz wypróbować podczas rozgrywki, zarówno we wczesnej, jak i późnej fazie gry.

Aby dowiedzieć się więcej o grze, sprawdź jak zdobyć siarkę w Palworld lub kliknij poniższy tag, aby przeglądać naszą rosnącą listę artykułów.