Jak nadać priorytet statystykom zdobywania poziomów w grze Persona 3 Reload (P3R) – porady ekspertów

Persona 3 Reload to nie tylko dobra turowa gra RPG, ale także świetna symulacja codziennego życia, a życie byłoby znacznie lepsze, gdybyśmy mogli zwiększać nasze statystyki społecznościowe tak łatwo, jak to możliwe w grze. Ale ponieważ jest to raczej proste, na którym z nich powinniśmy się skupić?

Wyjaśnienie statystyk społecznościowych Persona 3 Reload

Nowoczesne gry Persona posiadają mechanikę Stat, w której musisz zwiększać statystyki społecznościowe bohatera, uczestnicząc w różnych codziennych czynnościach, takich jak jedzenie w nowych restauracjach czy oglądanie filmów. W Persona 3 Reload mamy Urok, odwaga i akademicy. Wszystko to jest wymagane do odblokowania nowych funkcji, takich jak niektóre linki społecznościowe, a nawet nowe codzienne czynności.

Odwaga otwiera Wieżę, Gwiazdę, oraz linki społecznościowe Wysokiej Kapłanki i daje nowe opcje dialogowe, których wcześniej nie mogłeś wybrać.

Urok otwiera Księżyc, Diabeł, i kochankowie linki społecznościowe jednocześnie dając kilka nowych opcji dialogowych.

Akademicy odblokowują linki społecznościowe Wstrzemięźliwość, Słońce i Cesarzowa i sprawia, że ​​radzisz sobie lepiej w testach.

Wszystkie statystyki kończą się na poziomie 6. Czasami są również potrzebne do innych czynności, takich jak wypełnianie próśb Elizabeth. Możesz je zwiększać na różne sposoby, ale od Ciebie zależy, na którym się skupisz.

Którą statystykę społecznościową powinieneś zdobyć jako pierwszy w grze Persona 3 Reload?

Poziom akademicki to statystyka, którą najtrudniej jest zwiększyć i uważam, że większość graczy powinna się na niej skupiać. Chociaż absolutnie nie możesz spać przy czynnościach zwiększających Urok lub Odwagę, pracownicy naukowi opłacają się nieco lepiej, jeśli szukasz premii za uzyskanie najwyższej oceny na egzaminach.

Znalezienie równowagi to idealna strategia. Kiedy już skończysz z Akademikami na poziomie 2, zacznij na przykład pracować nad swoją Odwagą. Na dłuższą metę łatwo jest zrównoważyć wszystkie statystyki, wykonując wiele działań mających na celu ich zwiększenie. Większość czynności wymagających maksymalnego poziomu zwykle ma miejsce pod koniec gry, kiedy powinieneś mieć już kilka z nich na maksymalnym poziomie.

Możesz jednak nadać priorytet Odwadze, jeśli na przykład chcesz jak najszybciej uruchomić łącze społecznościowe Fuuki. Maximum Academics pozwoli ci zobaczyć Mitsuru, ale jej łącze społecznościowe nie będzie dostępne przed listopadem, niezależnie od tego. Jednak, jak już wspomniano, jest to nadal przydatne w testach, a będziesz mieć ich kilka w trakcie gry.