Jak efektywnie wykorzystywać karty umiejętności w Persona 3 Reload (P3R)

Karty umiejętności są obecne od czasów Persona 3 Portable i stały się podstawą serii. Pozwalają jeszcze bardziej dostosować Persony za pomocą umiejętności, które w przeciwnym razie byłyby trudne do zdobycia, co czyni je jednymi z najbardziej wszechstronnych przedmiotów w Persona 3 Reload.

Jak zdobyć i używać kart umiejętności w grze Persona 3 Reload

Możesz zdobyć karty umiejętności z Czasu Tasowania w Tartarze, wybierając kartę czerwonych mieczy. Czas losowania pojawia się losowo, gdy wygrasz bitwę, ale jest gwarantowany, jeśli zakończysz ją atakiem totalnym. Im wyższe piętro, na którym się znajdujesz, tym silniejsze karty otrzymasz. Możesz zdobyć tylko jedną kartę na czas losowania, ale karty mogą pojawić się ponownie, jeśli wielokrotnie będziesz walczyć z wrogami. W skrzyniach można też okazjonalnie otrzymać karty.

Alternatywnie Elżbieta daje ci także karty umożliwiające realizację określonych próśb. Co najważniejsze, jedno z jej żądań Persona Fusion można zrealizować przy użyciu karty (Endure) uzyskanej w ramach poprzedniego żądania, więc zachowaj ją na wszelki wypadek.

Wreszcie, Karty umiejętności można także kupić w sklepie z antykami Mayoido po odblokowaniu ich 17 lipca. Będziesz musiał mieć określone materiały dla każdej karty, więc pomimo tego, że niektóre potężne umiejętności, takie jak Mistrz Broni, są dostępne od razu, musisz dotrzeć na wyższe piętra Tartaru, aby je kupić.

Aby skorzystać z kart umiejętności, otwórz swój ekwipunek i przejdź do zakładki Karty Umiejętności (trzecia). Wybierz kartę, której chcesz użyć i Personę, dla której chcesz otrzymać zdolność. Działa to tak samo, jak nauka nowego ruchu po osiągnięciu kolejnego poziomu, przy czym musisz usunąć starszą umiejętność, jeśli nie masz wolnych miejsc. Nie ma ograniczeń dotyczących umiejętności, a Persona każdego bohatera może korzystać z każdej karty umiejętności. Nie możesz używać kart umiejętności na członkach swojej drużyny.

Czym są karty umiejętności w Persona 3 Reload?

Karty umiejętności natychmiast naucz jedną ze swoich Person określonej umiejętności. Karta Zio uczy umiejętności Zio i tak dalej. Są one szczególnie przydatne do poszerzania zestawu ruchów Persony lub ukrywania słabości. Możesz użyć karty Unikanie Ognia na Jacku Frosta lub nauczyć go Mazio, aby mógł uderzać zarówno słabości Lodu, jak i Błyskawicy. Obydwa są również możliwe, o ile masz odpowiednie karty.

Uzyskanie właściwych kart w trybie Shuffle Time może być jednak skomplikowane, ponieważ jest to wyłącznie test RNG. Możesz zwiększyć swoje szanse, zdobywając wszystkie Wielkie Arkana, jakie możesz podczas bieżącej eksploracji, ale może minąć jeszcze trochę czasu, zanim pojawią się odpowiednie karty.