Jak aktywować funkcję pauzy w przerywniku filmowym w Granblue Fantasy: Połącz ponownie

Kiedy po raz pierwszy uruchomiłem Granblue Fantasy: Relink, byłem bardzo sfrustrowany brakiem możliwości zatrzymania się podczas dłuższych przerywników filmowych. Odkryłem jednak, że można to zrobić, ale nie w normalny sposób, jak w przypadku innych gier.

Jak wstrzymać przerywnik filmowy w Granblue Fantasy: Połącz ponownie

Chociaż ogólny instynkt może ci podpowiedzieć, abyś nacisnął przycisk Menu na kontrolerze, będziesz chciał nacisnąć przycisk PS, aby wyświetlić menu główne lub pasek menu, w zależności od tego, czy grasz na PlayStation 4 czy 5. Kiedy wróć do gry, zobaczysz, że przerywnik filmowy został wstrzymany, a nie tylko daje ci możliwość pominięcia bieżącego filmu, w którym się znajdujesz. Chociaż jest to kłopotliwe, działa i pozwala ci wstać, przeciągnąć się lub zrobić wszystko, co należy zrobić dokładnie w tym momencie.

Gra również o tym nie mówi, jeśli wybierzesz opcję Pomiń przerywnik filmowy, będzie ona działać w ten sam sposób — wstrzyma grę, wyświetli podsumowanie nadchodzących wydarzeń i umożliwi pominięcie przerywnika filmowego lub Anuluj i skończ to oglądać. Zawsze bałem się nacisnąć przycisk Pomiń, ponieważ nie chciałem przegapić żadnej z odtwarzanych scen przerywnikowych, więc świadomość, że pełni on również funkcję przycisku Pauzy, jest bardzo przydatna.

Kiedy próbowałem zrobić pauzę, byłem bardzo zdezorientowany i ciągle dawało mi to możliwość pominięcia. Choć chciałbym, żeby istniała ogólna opcja wstrzymywania przerywnika filmowego poprzez naciśnięcie przycisku – być może coś, co programiści z Cygames Inc. mogliby dodać w przyszłej łatce – to przynajmniej na razie zadziała. Zawiera także podsumowanie tego, co działo się do tego momentu, więc nawet jeśli będziesz musiał odejść na dłuższy czas, zawsze będziesz wiedział, co się dzieje, zanim zaczniesz od nowa.

Miej oczy szeroko otwarte na naszą sekcję Granblue Fantasy: Relink poniżej, aby dowiedzieć się więcej o grze i dowiedzieć się, czy są tam dostępne dowolne elementy Gacha podczas grania w tę epicką przygodę RPG.