Inspirowany Red Dead Redemption 2 mod Hogwarts Legacy całkowicie zmienia zachowanie NPC

Dziedzictwo Hogwartu z pewnością położył wiele solidnych fundamentów. Sam zamek Hogwart jest naprawdę oszałamiający i jego eksploracja jest prawdziwą przyjemnością, a walka w grze w dużej mierze przebiega całkiem nieźle. Jednak otwarty świat gry sprawia wrażenie pełnego niewykorzystanego potencjału.

Chwila Dziedzictwo Hogwartu może pochwalić się estetycznym, otwartym światem, który rzeczywiście sprawia wrażenie rozległego i magicznego, jest stosunkowo pusty – wypełniony głównie powtarzającymi się jaskiniami i ruinami. Co więcej, istnieje bardzo niewiele unikalnych wydarzeń w otwartym świecie, co gracze mają nadzieję, że twórcy naprawią. Wiemy już, że nadchodzi aktualizacja Dziedzictwo Hogwartu jeszcze w tym roku, obiecując różne nowe funkcje. Jeśli jednak jesteś graczem na PC i chcesz w międzyczasie ulepszyć grę, możesz wypróbować mod NPC Schedule Enhanced.

Stworzony przez użytkownika NexusMods Chione95mod NPC Schedule Enhanced całkowicie zmienia zachowanie NPC, zainspirowany NPCami, których znajdziesz w Red Dead Redemption 2. Jeśli grałeś Red Dead Redemption 2, będziesz wiedział, że NPC czują się jak żywi, oddychający ludzie, każdy z własnym, niepowtarzalnym życiem i planami. To nie jest ten sam przypadek Dziedzictwo Hogwartu. Koledzy z klasy wędrują bez celu w ciągu dnia i prawie całkowicie znikają w nocy.

Kione95 napisała: „Jeśli grałeś w gry takie jak Red Dead Redemption 2 wtedy będziesz wiedział, jak wspaniali są NPC w tych grach. Ten projekt próbuje uzyskać HL nieco bliżej tego rodzaju gier i dodaj odpowiedni harmonogram dla NPC-ów. (…) Dzięki temu modowi NPC nie znikają już. Ten mod zmienia harmonogramy prawie każdego nazwanego NPC. Dodaje różne rzeczy, takie jak chodzenie uczniów do swoich pokojów wspólnych w nocy i odwiedzanie Hogsmeade w weekendy. Na razie dotyczy to tylko nazwanych NPC. Pełne funkcje są wymienione poniżej.”

Oprócz wyżej wymienionych zmian, profesorów patrolujących zamek nocą będzie można zobaczyć, sprzedawcy zamkną swoje sklepy i wrócą do domu, uczniowie będą spożywać śniadania i kolacje w Wielkiej Sali, a ze swoich pokojów wspólnych będą mogli udać się bezpośrednio do Hogsmeade. Wygląda na to, że jest to świetna poprawa jakości życia, którą warto pobrać. Miejmy nadzieję, że pewnego dnia podobna aktualizacja zostanie oficjalnie wydana do gry.