Informator twierdzi, że na Xboxie wreszcie następuje odrodzenie Banjo-Kazooie

Spekulacje na temat odrodzenia Banjo-Kazooie nasilają się już od kilku lat; pomimo wątpliwości, konsternacji i ślepego optymizmu pragnienie odrodzenia franczyzy nie uległo zmianie.

W 2023 roku twórcy oryginalnego Banjo-Kazooie obawiali się, że jest już za późno na franczyzę, obawiając się, że zniknęła ona na dobre. Na szczęście dla nas wydaje się, że tak nie jest.

Szefowie Xbox zapowiadali odrodzenie w grudniu 2023 r., co niemal potwierdziło tę plotkę. Według informatora, prawdopodobnie tego samego, który ujawnił, że projekt otrzymał zielone światło, odrodzenie jest „przerabiane w stosunku do pierwotnej wizji i zakresu”. Co więcej, ten sam informator przyznał, że „za wcześnie mówili” o powrocie.

Oznacza to, poza dalszym potwierdzeniem, że trwają prace nad remakiem, także to, że kolejny tytuł Banjo-Kazooie prawdopodobnie ukaże się na konsolach nowej generacji. „Banjo na wczesnym etapie. Przykro to słyszeć, ale nie mogę się doczekać, kiedy się pojawi!” powiedział jeden z fanów, po czym dodał: „Gra z dzieciństwa, właśnie tam”.

Mimo to, mimo że gra jest przewidziana na następną generację, biorąc pod uwagę, że gracze obawiają się, że następna generacja nadejdzie zbyt szybko, Banjo-Kazooie możemy zobaczyć wcześniej, niż oczekiwano. Nie żebyśmy chcieli robić Ci jeszcze większe nadzieje. Jednak dla niektórych fanów warto czekać. „Szczerze mówiąc, w tym momencie nie spodziewałem się tego (odrodzenia Banjo-Kazooie), więc wszelkie pozory jego ostatecznego istnienia są dla mnie więcej niż wystarczające”.

W roku, który został już uznany za „martwy” Xboxa w związku z jego przemianą w coś nowego, a także potwierdzenie przez Xbox nowej konsoli, my, fani Xboxa, zwyciężamy kiedykolwiek i gdziekolwiek możemy. Powrót Banjo-Kazooie zawsze będzie zwycięstwem, bez względu na czas oczekiwania, który nas czeka.

Biorąc pod uwagę, jak wcześnie znajduje się to odrodzenie, nie widać daty premiery. Ale to Jest się dzieje i jest to wytchnienie, którego potrzebujemy po kilku ponurych tygodniach.