Hogwarts Legacy zostało oficjalnie najlepiej sprzedającą się grą roku 2023 na świecie

Być może minął już ponad miesiąc od 2024 r., ale Dziedzictwo Hogwartu właśnie udało się zapewnić sobie jeszcze jedno osiągnięcie w 2023 r. Przykładem kolosalnego sukcesu komercyjnego była gra, Dziedzictwo Hogwartu oficjalnie zdobyła tytuł najlepiej sprzedającej się gry roku na świecie.

Chwila Dziedzictwo Hogwartu zdobył bardzo przyzwoity wynik 84 w serwisie Metacritic, te pozytywne recenzje nie przełożyły się na nominacje, gdy rozpoczął się sezon nagród. Gra nie zdobyła ani jednej nominacji na gali The Game Awards organizowanej przez Geoffa Keighleya, ale był to rok naznaczony zaciętą konkurencją. Nie można jednak dyskredytować recenzji, ponieważ gracze również zbierają ogromne pochwały – z zaznaczeniem, że jest co poprawiać. Chociaż nie ogłoszono jeszcze kontynuacji, po tych ostatnich wiadomościach z pewnością wydaje się to oczywiste.

Zgadza się. Dziedzictwo Hogwartu oficjalnie pokonać Legenda Zeldy: Łzy Królestwa stać się najlepiej sprzedającą się grą na świecie w 2023 roku. Jak zgłoszone przez VGC, Łzy Królestwa sprzedał się w 20,28 miliona egzemplarzy w pierwszym roku, podczas gdy Dziedzictwo Hogwartusprzedaż przekroczyła 22 miliony. Dziedzictwo Hogwartu oczywiście wypuścił kilka miesięcy wcześniej niż Łzy Królestwa więc warto o tym pamiętać.

Tak naprawdę w tym miesiącu mija rok od premiery gry, a programiści niedawno na Twitterze skomentowali ten fakt: „W miarę zbliżania się pierwszej rocznicy wydania gry Dziedzictwo Hogwartuchcieliśmy poinformować naszą społeczność, że Dziedzictwo Hogwartu Zawartość przeznaczona wyłącznie dla PlayStation będzie dostępna na innych platformach jeszcze tego lata, wraz z dodatkowymi aktualizacjami i funkcjami gry. Bądź na bieżąco w nadchodzących miesiącach, aby uzyskać więcej szczegółów na temat nadchodzących wydarzeń Dziedzictwo Hogwartu W tym roku.”

Ponieważ ekskluzywna zawartość PlayStation ma tylko roczny okres wyłączności, Dziedzictwo Hogwartu fani są rozczarowani, że szersze wdrożenie gry zostało opóźnione do lata. Te dokuczane aktualizacje i funkcje są jednak dość ekscytujące, biorąc pod uwagę, że do tej pory ograniczaliśmy się do poprawek błędów. Czy moglibyśmy zobaczyć system towarzyszący? Tryb fotograficzny? Nowe, odkryte miejsce? Dziedzictwo Hogwartu rzeczywiście przydałoby się coś, co przyciągnęłoby graczy z powrotem.