Hogwarts Legacy świętuje pierwszą rocznicę darmowymi nagrodami dla graczy

Dziedzictwo Hogwartu jest obecnie w trakcie świętowania swojej pierwszej rocznicy i postanowił uczcić tę okazję filmikiem z wpadkami deweloperskimi oraz statystykami udowadniającymi, że Slytherin jest najlepszym domem w Hogwarcie.

Wydana o tej porze w zeszłym roku na Xbox Series X/S, PlayStation 5 i PC, gra Wizarding World of Harry Potter ma za sobą długą i pełną wydarzeń podróż.

Podróż jednak jeszcze się nie skończyła, ponieważ twórca gry obiecał, że w tym roku zostanie wydanych więcej zawartości w postaci rozszerzeń DLC. Oznaczało to również pierwszą rocznicę powstania listy statystyk zawierających wszystkie przygody i doświadczenia graczy w świecie gry. Według informacji, 30% graczy wybrało Slytherin jako swój dom, co ma sens, biorąc pod uwagę, ilu graczy chciało być mrocznymi czarodziejami w grze.

Ujawniono również, że rozwiązano między innymi 425 milionów Prób Merlina, pokonano 5,25 miliarda Mrocznych Czarodziejów i łącznie spędzono w grze 740 milionów godzin.

Twórcy nagrodzili także graczy darmowym filmem typu wpadka, przedstawiającym zabawne błędy i usterki, które według doniesień napotkano w fazie tworzenia gry. Oczywiście pełna gra miała sporo problemów, zwłaszcza jeśli grałeś na Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch, ale większość została naprawiona w momencie pisania tego tekstu. Gracze zainteresowani obejrzeniem wpadek mogą znaleźć wideo na stronie tutaj na YouTube.

Dziedzictwo Hogwartu jest obecnie dostępna na platformach Xbox, PlayStation i Nintendo i nie ma lepszego momentu, aby po nią sięgnąć, biorąc pod uwagę, że nadchodzi nowa zawartość.