Hogwarts Legacy i Baldur’s Gate spotykają się w nowej grze RPG, w którą możesz grać za darmo

Dwie z największych gier RPG fantasy ostatnich lat to: Wrota Baldura 3 z Larian Studios i Dziedzictwo Hogwartu od Avalanche Software, a jeśli szukasz gry będącej połączeniem obu, to jesteś we właściwym miejscu, mój magiczny przyjacielu.

Opracowana i wydana przez Atomic Wolf gra, o której mowa, jest długo oczekiwanym tytułem niezależnym, wyraźnie inspirowanym serią Grand Theft Auto ze starej szkoły, ery PlayStation z góry na dół, znakomicie nazwaną Kolejny tytuł fantasy.

Kolejny tytuł fantasy (YAFT) to przygodowa gra akcji z otwartym światem, osadzona w absurdalnym uniwersum fantasy pełnym odniesień do popkultury. Król nie żyje, w królestwie panuje zamieszanie… Dla niektórych to czas ciemności. Dla innych – czas szans. Graj jako Łotrzyk, który używa miecza i sprytu, aby rozprawić się z każdym, kto stanie mu na drodze. Czasem używa też zaklęć. W końcu to gra fantasy.” czyta opis w sklepie Steam.

„Jesteś łotrem. Epiccy bohaterowie zwykle po prostu zabijają swojego rodzaju w celu wykonania zadań pobocznych. Ale nie tym razem. Tutaj jesteś bohaterem. Kto powiedział, że tylko rycerze w lśniącej zbroi mogą być Wybrańcami? Czas uratować świat na swój sposób, jedna kanapka z golonką na raz. Nie będziesz sam. Spróbuj zdobyć szacunek czarodzieja, którego szczęście dosięgło szczęścia, szalonego niziołka, niszczyciela, twardej krasnoludzkiej księżniczki i wielu innych. Mogą ci pomóc w twoich misjach!”

Sądząc po zwiastunie, Kolejny tytuł fantasy wygląda na to, że może to być świetna zabawa z dużą ilością slapstickowego humoru. W chwili pisania tego tekstu napisano, że gra została wydana wyłącznie na komputery PC. Miejmy nadzieję, że jeśli okaże się sukcesem, pewnego dnia ukaże się także na konsolach.

Kolejny tytuł fantasy ukaże się gdzieś w tym roku. W międzyczasie możesz pobrać i zagrać w bezpłatną wersję demonstracyjną za pośrednictwem sklepu Steam.