Hideo Kojima być może właśnie ogłosił pierwszą grę ekskluzywną na PlayStation 6

Wczoraj wieczorem wizjoner Hideo Kojima ujawnił plany dotyczące „gry akcji i szpiegostwa” nowej generacji i wygląda na to, że będzie ona gotowa na PlayStation 6.

Jednak pod koniec programu, krótko po dziewięciominutowym występie Strajk Śmierci 2 zwiastunie, Hideo Kojima pojawił się w specjalny sposób, aby ujawnić kolejny projekt, nad którym obecnie pracujemy, Physint.

Nie pokazano żadnego fragmentu rozgrywki ani zrzutów ekranu, ale Kojima ujawnił, że będzie to gra typu „akcja-szpiegostwo” stworzona z myślą o następnej generacji. Następnie powiedział, że osiągnie kolejny poziom „cyfrowej rozrywki” i można argumentować, że bardziej przypomina interaktywny „film” niż przeciętną grę wideo.

Pozostała część projektu jest owiana tajemnicą, ale przewidywania i teorie rozprzestrzeniają się po Internecie błyskawicznie. Wielu fanów szybko zauważyło, że do opisania serii Metal Gear często używa się słowa „szpiegostwo akcji”, nad którym Kojima pracował przez lata, zanim opuścił Konami.

Spekuluje się również, że cokolwiek, nad czym obecnie pracuje Kojima, mogłoby zostać stworzone z myślą o PlayStation 6. Sony nie skomentowało istnienia PlayStation 6, ale jest więcej niż prawdopodobne, że otrzymamy je w ciągu najbliższych kilku lat. Jeśli o to chodzi, Physint mógłby równie dobrze być ekskluzywnym tytułem startowym dla systemu.

Wciąż wiele nie wiemy o tajemniczej grze Kojimy, więc będziemy musieli mieć oczy szeroko otwarte na nowe rozwiązania podczas przyszłych wydarzeń PlayStation.