Helldivers 2 przypomniało wszystkim, że Starship Troopers to absolutne arcydzieło

Wraz z wydaniem Helldivers 2wszyscy patrzą wstecz na to arcydzieło Żołnierze statku kosmicznego. Obydwa mają ze sobą wiele wspólnego, ale oba przedstawiają głównie żołnierzy zabijających mnóstwo kosmitów przypominających robaki. Łatwo zrozumieć, dlaczego te dwie rzeczy idą obecnie ramię w ramię i dlaczego ludzie nagle uznają film z 1998 roku za arcydzieło.

Trzeba podejść do filmu pod odpowiednim kątem, mając świadomość, że to satyra w najlepszym wydaniu. To wszystko wielkie zbroje i wybuchające robaki, ale przez cały film pojawia się podkreślenie ukazujące faszyzm. Jeśli zdecydujesz się to zignorować, to przynajmniej będziesz miał wnętrzności robaków.

Ze względu na podobieństwa na Twitterze pojawiają się głosy dyskutujące o filmie, który zapoczątkował pewien trend. Jeden Twitter użytkownik przeszedł od razu do rzeczy, mówiąc: „Ludzie dopiero teraz odkrywają Żołnierze statku kosmicznego? Gdzie wszyscy byliście? To pieprzone arcydzieło.” podczas gdy inny w pełni się z tym zgadzał: „Czasami myślę o Verhoevenie Żołnierze statku kosmicznego i zastanawiam się, czy może nie jest to zbyt dosadna, zbyt niedokładna satyra na naszą obecną chwilę… Potem widzę, że ktoś tu wchodzi i w spektakularny sposób nie trafia w sedno i zdaję sobie sprawę, że to wciąż arcydzieło.

Pamiętam, że oglądałem Żołnierze statku kosmicznego w kinie po premierze i uwielbiam akcję, humor całości, ale zdecydowanie zacząłem doceniać subtelność wskazywania palcem na zyski z wojny i propagandy. Jeszcze nie zagrałem Helldivers 2ale z pewnością widzę podobny motyw w zwiastunach.

Jak podsumował kolejny Twitter użytkownik, który jest mistrzem filmu: „Żołnierze statku kosmicznego to arcydzieło, jeden z moich ulubionych filmów i nie rozumiem, jak element satyry może zaginąć któremukolwiek widzowi. Choć film nie mówi, co myśleć o jego treści, satyra nie jest subtelna i wyraźnie zapowiedziana.” Teraz idę obejrzeć ten film po raz pierwszy od lat.