Halo przybywające na PlayStation całkowicie podzieliło rzeszę fanów

Fani Xboxa są podzieleni co do pomysłu przeniesienia gier Halo na PlayStation – niektórzy z radością witają koniec wyłączności, a inni drżą na tę myśl.

Jak możesz sobie wyobrazić, spowodowało to znaczny podział w społeczności. Z jednej strony są zwolennicy idei wielu platform, ale niektórzy nazywają tę decyzję końcem Xboksa, jaki znamy, a nawet w ramach protestu sprzedają swoje konsole. Jak widać w poście na Reddicie autorstwa Swamp_Eyes, dotyczy to również społeczności Halo pytając „Co sądzisz o potencjalnym pojawieniu się Halo na Playstation?”

Niektórzy byli bezpośrednio przeciwni temu pomysłowi, a jeden z użytkowników stwierdził, że byłaby to „bardzo zła decyzja strategiczna firmy Microsoft”. Halo to jedyny powód, dla którego przez ostatnie dwie generacje trzymałem się Xboxa.

Inni twierdzili, że będzie to „kolejny gwóźdź do trumny platformy Xbox”.

Jednak niektórzy byli bardziej otwarci na ten pomysł, jak jeden z fanów, który stwierdził, że będzie to „plus”, ponieważ będzie „więcej ludzi do grania i nowych ludzi, którzy będą mogli cieszyć się serią”.

Mówi się, że szef Xbox, Phil Spencer, ma złożyć oficjalne oświadczenie fanom w przyszłym tygodniu, więc miejmy nadzieję, że zostanie ostateczne potwierdzenie, czy firma rzeczywiście planuje przejście na pełną platformę wieloplatformową.