Halo Infinite zostaje po cichu uśmiercone, gdy Xbox patrzy w przyszłość

Och, Halo. Jakże chciałbym, żebyś jeszcze raz powrócił do złotych dni. Nie jest tajemnicą, że franczyza od dłuższego czasu znajduje się, powiedzmy, w trudnej sytuacji.

Aureola Nieskończony nie jest bynajmniej złą grą, ale po premierze nie spełniła oczekiwań fanów. Gra opierała się w dużej mierze na wsparciu popremierowym, ale nawet wtedy niektóre obiecane dodatki – takie jak tryb współpracy na podzielonym ekranie – zostały anulowane po miesiącach prac nad grą. Prawdę mówiąc, myślę Halo Nieskończone jest obecnie najsilniejszy w historii, ale niektórym fanom to nie wystarcza, aby powstrzymać nostalgię napływającą im do głowy. Nawet Paramount Aureola Serial telewizyjny wywołuje zamieszanie. Chociaż drugi sezon zapowiada się znacznie bardziej obiecująco, w Internecie wciąż krążą dyskusje na temat powtarzającego się zdejmowania hełmu przez Chiefa.

Może nadszedł czas, aby zostawić przeszłość za sobą, ponieważ możemy znaleźć się u progu odrodzenia Halo i świetlanej przyszłości. 343 Industries najwyraźniej po cichu wymiera Halo Nieskończone.

Jak zauważony przez GamesRadar, ogłoszenie zostało ogłoszone podczas niedawnej transmisji na żywo społeczności 343 Industries. Tam programiści to potwierdzili Halo Nieskończonebieżący sezon będzie ostatnim, a zespół zacznie publikować mniejsze „aktualizacje treści”. To nieco podobne posunięcie do tego, z czym zrobiło Rockstar Games Red Dead Online. W tej grze gracze korzystają z nowych kosmetyków i premii XP, ale niewiele więcej.

Wiemy to Halo Nieskończone zachowa system przepustek bojowych, ale będą one obowiązywać od czterech do sześciu tygodni, z 20 poziomami na przepustkę. Niewiele więcej powiedziano na temat przyszłości gry, ale twórcy obiecali fanom, że oddany zespół będzie w dalszym ciągu „dostarczał dzieła”, więc nie można go całkowicie porzucić.

Biorąc to pod uwagę, studio stwierdziło również: „Mamy teraz także dodatkowe zespoły, które przyspieszają ku przyszłości i pracują nad zupełnie nowymi projektami”. Może wreszcie nowy wpis w Halo? Szkoda patrzeć, jak koła zębate zwalniają Halo Nieskończone gdy dopiero teraz osiąga swój pełny potencjał, ale zbliżamy się do trzech lat od premiery. Może nadszedł czas, aby spojrzeć na nowe pastwiska.