GTA 6 Online będzie zupełnie nowym początkiem, bez crossovera z GTA 5 Online

Wszyscy spekulujemy na temat tego, co nas czeka Grand Theft Auto VI, ale co z jego komponentem internetowym? Pewno, GTA VI będzie oznaczać koniec GTA Online jak to wiemy.

Nie jest to jeszcze coś, co Rockstar skomentował publicznie. Wszystko, co naprawdę wiemy, to to GTA VI wyląduje w 2025 r. Po niedawnej rozmowie telefonicznej dotyczącej wyników Take-Two wydawało się to prawdopodobne GTA VI miał wylądować w styczniu, lutym lub marcu 2025 r., ale po zmianie oczekiwań dotyczących przychodów w ostatnich dniach obecnie wygląda na to, że może wystartować w kwietniu lub później. Najlepsze, co możemy zrobić, to spokojnie czekać, aż Rockstar udostępni kolejną aktualizację, która prawdopodobnie pojawi się za kilka miesięcy. Jednak my, fani Grand Theft Auto, nie jesteśmy znani ze swojej cierpliwości. Podczas gdy czekamy, niektórzy zaczęli snuć teorie na temat tego, co może się wydarzyć GTA Online.

Prawdopodobnie, GTA Online zostanie ostatecznie zastąpiony przez następcę nowej generacji. Pytanie, które fani chcą wiedzieć, brzmi: czy nasze postępy się przeniosą? Prawdopodobna odpowiedź brzmi: nie, ale nie można tego stwierdzić z konkretną pewnością. W ostatnich dniach był to główny temat dyskusji w wątku r/GTA6 i wielu zgodziło się, że transfer postępu jest wysoce nieprawdopodobny.

„Twój obecny postęp w GTA Online nie zostaną przeniesione” napisał ToppleToes, rozpoczynając dyskusję. „Widziałem, jak ludzie pisali, że chcą mieć swoje GTAO postępy, które należy przenieść do następnego GTAO Kiedy GTA VI wychodzi na jaw. (…) Po pierwsze, GTA VI będzie zupełnie inną grą. Nowa mapa, nowe postacie i nowa historia. Byłoby naprawdę głupio, gdyby Rockstar zdecydował się pozwolić nam przenieść postęp. grałem GTAO przez lata. Zrobiłem wszystko, co trzeba, i kupiłem wszystko, co mogłem. (…) Wyobraźcie sobie kogoś, kto nie grał na nurcie GTAO zaczyna grać w nowe GTAO i widzi, że 90% lobby ma już wszystko. Nie zalogowałby się ponownie.”

Kontynuowali: „Powinniśmy zaczynać od NIC. Na tym polega piękno. Od nie posiadania niczego po wykonywanie zadań, misji i napadów. Zarabianie pieniędzy, wzmacnianie naszej postaci i kupowanie rzeczy, które chcemy. Właśnie dlatego warto się męczyć. Nie ma zabawy w granie GTAO jeśli mamy wszystko od początku. Zaskakuje mnie, że ludzie rzeczywiście myślą, że istnieje szansa, że ​​nasz postęp zostanie przeniesiony”.

Jestem tego samego zdania, podobnie jak wielu innych fanów. „Chcę nowego, świeżego początku” napisał AloneBear8117, a Efficient-Basil7152 dodany„Potrzebujemy nowego początku. Mam dość grinderów, tryhardów i toksycznych ludzi GTA Online.” Chociaż oczywiście będziemy musieli poczekać na pełne potwierdzenie ze strony Rockstar, ludzie, którzy najlepiej znają tę serię, przygotowują się na czyste konto, więc Tobie też radzę to zrobić.